اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

ارتش سودان تلاش برای کودتا را تکذیب کرد

ارتش سودان تلاش برای کودتا را تکذیب کرد

ارتش سودان صبح امروز (یکشنبه) وجود هرگونه تلاش برای کودتا در این کشور را تکذیب و مجدداً بر پایبندی خود به "حفاظت از وطن و نهادهای حکومتی در دوره انتقالی" تاکید کرد.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، اخیرا سایت‌های سودانی و شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده خبری مبنی بر اینکه ارتش سودان یک تلاش برای کودتای برنامه ریزی شده را کشف و شناسایی کرده است، منتشر کردند.

ارتش سودان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، برخی از رسانه‌ها اخبار دروغین منتشر کردند مبنی بر اینکه نیروهای ارتش تلاش برای کودتا را رصد کردند که اینگونه اخبار نشان دهنده دست داشتن و دخالت برخی طرف‌ها در این جریان سازی با استفاده از عناصری در داخل نیروهای ارتش است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است،  ارتش اینگونه اخبار را قاطعانه تکذیب کرده و بر تمایل خود برای تکمیل روند تغییر و دستیابی انقلاب سودان به اهداف بلند خود تاکید می‌کنند.

در بیانیه ارتش سودان آمده است: طبق قانون با منتشر کنندگان اخبار برخورد خواهد شد. ارتش بر پایبندی خود به حفاظت و حمایت از وطن و نهادهای حاکمیتی دوره انتقالی تاکید می‌کند.

عمر البشیر، رئیس جمهور مخلوع سودان ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ بعد از سه دهه حکمرانی و بعد از اعتراضات گسترده مردمی توسط ارتش این کشور از قدرت خلع شد.

دوره انتقالی در سودان که ۲۱ اوت ۲۰۱۹ آغاز شد، برای ۵۳ ماه ادامه دارد و با برگزاری انتخاباتی در سال ۲۰۲۴ پایان می‌یابد./ ایسنا

کپی