اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
فرمانده هنگ مرزی ماکو:

امنیت کامل در مرزهای آذربایجان غربی حاکم است

امنیت کامل در مرزهای آذربایجان غربی حاکم است

فرمانده هنگ مرزی ماکو، مرزهای استان آذربایجان غربی را از امن‌ترین مناطق کشور عنوان کرد و گفت: این مرز ۲۲۶ کیلومتری، امن است و مردم به خوبی این را حس می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، سرتیپ دوم عباس عظیمی فرمانده منطقه پدافندهوایی شمال غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران، با حضور در فرماندهی هنگ مرزی ماکو با سرهنگ شیرزاد حاجی‌زاده دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرتیپ دوم عظیمی در این دیدار با بیان اینکه جهاد و رزم کارکنان مرزبانی در نقاط مختلف کشور، ستودنی است، اظهار کرد: مرزبانان مجاهد در همه شرایط در برقراری امنیت مطلوب در مرزها با اقتدار ایستاده‌اند و برای حفظ امنیت، آرامش هموطنان و مرزنشینان تمام تلاش و توان خود را به کار بسته‌اند.

فرمانده پدافندهوایی شمال غرب ارتش افزود: امنیت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون مجاهدت، ایثارگری و تجارب دوران دفاع مقدس است که میراث امام خمینی(ره)، شهدا و هم چنین هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) و فداکاری فرزندان انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

سرتیپ دوم عظیمی با اشاره به اقدامات دشمنان در جهت خدشه وارد کردن به امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران گفت: فرزندان رشید و قهرمان ایران، همواره هوشیار و بیدار در راه پاسداری و حراست از مرزهای کشور و مبارزه با عناصر مسلح ضدانقلاب شجاعانه ایستادگی کرده و شهادت را افتخاری بزرگ برای خود می‌دانند.

سرهنگ شیرزاد حاجی زاده فرمانده هنگ مرزی ماکو هم در این دیدار با اشاره به ماموریت حساس نیروهای مرزبانی در حفظ و حراست از مرزهای کشور اظهار کرد: کار مقدس نیروهای مرزبانی ادامه راه شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان امنیت است و جانبازان مرزبانی اسناد زنده و گویای ایثار و ازجان گذشتگی نیروهای جهادگر و مخلص مرزبانی هستند.

وی به آمادگی مرزبانان و نیروهای مسلح جان برکف استان جهت دفاع از مرزهای کشور و استان اشاره کرد و گفت: مرزهای استان امن است و مردم هم به خوبی این را حس می‌کنند.

فرمانده هنگ مرزی ماکو تصریح کرد: با روحیه انقلابی که در مرزبانان و همه نیروهای مسلح استان وجود دارد در طول ۲۲۶ کیلومتر مرز در منطقه و با همکاری ۶۳ روستای مرزی منطقه ماکو، امنیت کامل حاکم است و از امن ترین مناطق کشور است./ ایرنا

کپی