اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

شمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا به چه مرزی رسید؟

شمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا به چه مرزی رسید؟

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۵ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۶۳۸ هزار و ۶۲۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین ۲۰۱ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۲۸۴ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۱.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۷۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۶ هزار و هند با بیش از ۴۴۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۱,۸۱۶,۶۶۸ ۶۷۷,۷۳۷
۲ هند ۳۳,۲۳۶,۹۲۱ ۴۴۲,۶۸۸
۳ برزیل ۲۰,۹۸۹,۱۶۴ ۵۸۶,۵۹۰
۴ انگلیس ۷,۱۹۷,۶۶۲ ۱۳۴,۱۴۴
۵ روسیه ۷,۱۲۱,۵۱۶ ۱۹۱,۹۶۱
۶ فرانسه ۶,۸۹۷,۳۹۲ ۱۱۵,۴۸۸
۷ ترکیه ۶,۶۳۶,۸۹۹ ۵۹,۶۴۳
۸ ایران ۵,۲۷۵,۵۶۷ ۱۱۳,۸۲۴
۹ آرژانتین ۵,۲۲۳,۶۰۴ ۱۱۳,۳۵۶
۱۰ کلمبیا ۴,۹۲۸,۵۷۸ ۱۲۵,۵۹۲


بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ ایسنا

هند دومین رکوددار ابتلا به کرونا در جهان

 

 

 

 

 

 

 

کپی