اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

احتمال مرگ کرونایی برای واکسینه نشده‌ها ۱۱ برابر بیشتر است

احتمال مرگ کرونایی برای واکسینه نشده‌ها ۱۱ برابر بیشتر است

آمار نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر است و احتمال بستری شدن این افراد و مرگ ناشی از کرونا نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۱ برابر بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری ساینس، بر اساس یک مطالعه جامع در آمریکا ، واکسن‌های کووید ۱۹ علیه گونه دلتا موثر هستند و از بستری‌شدن و مراجعه اورژانسی به بیمارستان بر اثر کرونا جلوگیری می‌کنند. در ادامه آمده است واکسن مدرنا در مقایسه با فایزر و جانسون اند جانسون علیه گونه دلتای کرونا موثرتر است.

نتیجه یک مطالعه با بررسی بیش از ۶۰۰ هزار مورد کووید ۱۹ در بیش از ۱۳ ایالت آمریکا از تاریخ آوریل تا جولای سال ۲۰۲۱ میلادی که امروز منتشر شده نشان می‌دهد احتمال ابتلا به کرونا در افرادی که واکسینه نشده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر است. در ادامه آمده است احتمال بستری شدن این افراد بر اثر کرونا و مرگ ناشی از کرونا نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۱ برابر بیشتر است.

در این مطالعه آمده است واکسیناسیون سراسری و همگانی تنها و تنهاترین راه برای مقابله با این پاندمی است.
این مطالعه نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد افرادی که در بیمارستان‌های آمریکا بستری هستند، افراد واکسینه نشده هستند.

با توجه به اینکه در بسیاری از کشورها جنبش‌های ضد واکسن به راه افتاده و جامعه را با اخبار کذب تشویق به عدم واکسیناسیون می‌کنند، نگرانی‌های عمومی در این زمینه افزایش یافته است.

یادمان باشد اگر فرد واکسینه شده به کرونا مبتلا می‌شود؛ بدان معنا نیست که واکسن کارایی ندارد! بدانید اکثر افراد واکسینه‌شده در صورت ابتلا علائم بسیار خفیفی دارند و به ندرت بستری می‌شوند یا از بین می‌روند.

هیچ واکسنی ۱۰۰ درصد موثر نیست؛ بلکه علائم را کاهش می‌دهد و از مرگ جلوگیری می‌کند. با شایعات بی اساس جان خود و عزیزانتان را به خطر نیندازید./ ایرنا

 

کسانی که واکسن کرونا نمی‌زنند چه عوارضی در انتظارشان است؟

بهترین واکسن در دسترس‌ترین آن است

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی