اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰

۱۸ درصد گلستانی‌ها به‌طور کامل واکسینه شدند

۱۸ درصد گلستانی‌ها به‌طور کامل واکسینه شدند

استاندار گلستان از واکسیناسیون ۱۸ درصد گلستانی‌ها به‌طور کامل خبرداد.

هادی حق‌شناس امروز (شنبه ۲۰ شهریورماه) در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اینکه گلستان جزو ۱۰ استان با بیشترین واکسن تزریق‌ شده در کشور است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۴۲ درصد جامعه هدف در استان دست‌کم یک دوز واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی بیان کرد: در حال حاضر از نظر شیوع کرونا وضعیت نسبتاً خوبی داریم اما این مسئله به معنای بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی خصوصاً استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی نیست و باید همچنان به آنها توجه داشت.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه شمار بیماران بستری به کمتر از ۷۰۰ نفر رسیده است، تصریح کرد: شمار بیماران بدحال نیز در حال کاهش است و فوتی‌ها نیز یک‌رقمی شده است.

حق‌شناس بیان کرد: خوشبختانه همه شهرهای استان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده و هم‌اکنون ۱۳ شهرستان با وضعیت نارنجی و یک شهرستان با وضعیت زرد داریم. اگر رعایت پروتکل‌ها به همین شکل ادامه پیدا کند، هفته آینده تعداد شهرهای با وضعیت زرد بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در خصوص بازگشایی مدارس  و دانشگاه‌ها هر چه که ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری کند را اجرا خواهیم کرد. البته آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها مکلف‌اند مقدمات حضور دانش آموزان و دانشجویان را فراهم کنند.

حق‌شناس تصریح کرد: طبیعی است تا زمانی که جامعه هدف اعم از اساتید، معلمان، دانشجویان و خانواده‌های دانش آموزان هر دو دوز واکسن را دریافت نکنند، برگزاری حضوری کلاس‌ها را نخواهیم داشت.

وی گفت: تلاش این است که دانش آموزان و دانشجویان به سر کلاس‌ها بازگردند و آموزش‌ها را به‌جای فضای مجازی، در فضای حضور فیزیکی ادامه دهند.

/ایسنا

کپی