اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

ازسرگیری پروازهای تجاری پاکستان به مقصد افغانستان از هفته آینده

ازسرگیری پروازهای تجاری پاکستان به مقصد افغانستان از هفته آینده

سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان (PIA) قرار است از هفته آینده پروازهای تجاری خود به افغانستان میان پایتخت‌های دو کشور را دوباره راه‌اندازی کند.

رسانه‌های پاکستان روز شنبه اعلام کردند که سازمان پی آی‌ای اولین شرکت خارجی خواهد بود که پس از تسلط طالبان بر کابل در اواسط ماه گذشته میلادی، تصمیم به ازسرگیری پروازهای مسافربری میان دو کشور همسایه می‌گیرد.

در این گزارش آمده است که از هفته آینده پروازهای سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان میان اسلام‌آباد و کابل دوباره ازسرگرفته می‌شود.

پاکستان پس از رخدادهای ۱۵ اوت در کابل توانست از ظرفیت‌های حمل و نقل هوایی خود برای کمک به خروج هزاران نفر از اتباع خارجی از جمله شهروندان و نظامیان آمریکایی استفاده کند. گفته می‌شود هواپیماهای مسافربری پاکستان نزدیک به ۲۰ هزار نفر تبعه خارجی از جمله شهروندان افغانستانی را به اسلام‌آباد منتقل کرد و سپس این افراد به کشورهای خود بازگردانده شدند.

همزمان با این تحولات، پاکستان برای اعلام حُسن نیت، ۳ فروند هواپیمای نظامی سی-۱۳۰ به شهرهای کابل، قندهار و خوست حامل کمک‌های بشردوستانه شامل موادغذایی و دارو برای مردم افغانستان اعزام کرد./ ایرنا

کپی