اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

واشنگتن: برخی کشورها برای تشدید درگیری لیبی تحریم‌های تسلیحاتی را دور می‌زنند

واشنگتن: برخی کشورها برای تشدید درگیری لیبی تحریم‌های تسلیحاتی را دور می‌زنند

ایالات متحده آمریکا برخی از کشورها را به مجهز کردن نیروهای موسوم به ارتش "ملی" لیبی به سلاح و نیرو برای تقویت و تشدید درگیری و طولانی کردن درد و رنج ملت لیبی متهم کرد.

 به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، معاون نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت در خصوص بحران لیبی خاطرنشان کرد: برخی از کشورها همچنان نیروهای همپیمان خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش "ملی" لیبی را به سلاح و نیرو مجهز می‌کنند.

وی در ادامه افزود، اینگونه اقدامات درگیری را تشدید کرده و ثبات را در معرض تهدید قرار داده و درد و رنج ملت لیبی را طولانی می‌کند و وقت آن فرا رسیده است که این کشورها، اینگونه اقدامات خود را متوقف کنند.

این مسئول آمریکایی همچنین تصریح کرد، متأسفانه نیروهای خارجی و مزدوران باقی مانده در لیبی به ممانعت از برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه ترغیب می‌کنند و این نیروها علی‌رغم توافق آتش بس که در شورای امنیت به تصویب رسیده در این کشور باقی مانده‌اند.

وی ادامه داد، با وجود تحریم تسلیحاتی شورای امنیت، وارد شدن سلاح به لیبی ادامه دارد.

این مسئول آمریکایی همچنین اظهار داشت، کسانی که مانع تکمیل روند گذار سیاسی در لیبی شوند یا آن را نابود کنند، ممکن است در معرض تحریم قرار بگیرند.

‌از ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ آتش بس در لیبی برقرار است که هر از گاهی توسط شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر، نقض می‌شود./ ایسنا

کپی