اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰
سازنده واکسن آسترازنکا پاسخ داد؛

آیا دریافت‌کنندگان واکسن آسترازنکا به دوز تقویت‌کننده نیاز دارند؟

آیا دریافت‌کنندگان واکسن آسترازنکا به دوز تقویت‌کننده نیاز دارند؟

سازنده واکسن کووید آسترازنکا، سارا گیلبرت در مصاحبه‌ای بیان کرد: ممکن است دوز تقویت‌کننده برای اکثر افراد ضروری نباشد.

به نقل از هیل، سارا گیلبرت، استاد دانشگاه آکسفورد اظهار کرد: افراد مسن‌تر یا دارای نقص ایمنی ممکن است به دوز سوم واکسن کووید -۱۹ نیاز داشته باشند اما تاکید کرد که با تزریق دو دوز واکسن، مصونیت در اکثر مردم به خوبی ادامه می‌یابد.

با گسترش عفونت بین افراد، ویروس، جهش یافته سپس سازگار شده و تکامل می‌یابد، مانند نوع دلتا، اما ما می‌خواهیم این همه‌گیری‌ها را در اسرع وقت متوقف کنیم.

وی ادامه داد: ما هر موقعیت را بررسی خواهیم کرد. افراد دارای نقص ایمنی و سالمندان تقویت‌کننده دریافت خواهند کرد اما من فکر نمی‌کنم  همه مشمول تقویت‌کننده واکسن باشند. مصونیت در اکثر مردم پایدار است.

به گزارش بی بی سی، کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن‌سازی انگلستان به‌زودی بیانیه‌ای در مورد این‌که آیا اکثریت انگلیسی‌ها می‌توانند واکسن تقویت‌کننده کووید-۱۹ دریافت کنند را منتشر می‌کند.


 

به گزارش رویترز، افرادی که سیستم ایمنی آنان به شدت آسیب‌دیده است، دوز سوم واکسن دریافت خواهند کرد.

روز پنجشنبه، تنظیم‌کننده پزشکی بریتانیا گفت: واکسن‌های آسترازنکا و فایزر می‌توانند به‌عنوان تقویت‌کننده مورد استفاده قرار گیرند.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که ایالات‌متحده نیز در حال تعیین زمان و افراد واجد شرایط واکسن تقویت‌کننده کووید-۱۹ است. ماه گذشته، سازمان غذا و دارو امریکا گفت: برخی از افراد دارای نقص ایمنی می‌توانند سومین دوز واکسن فایزر یا مدرنا را دریافت کنند.

باوجود این واقعیت که دولت بایدن ماه گذشته اعلام کرد که از ۲۰ سپتامبر شروع به استفاده از دوزهای تقویت‌کننده برای اکثریت آمریکایی‌ها خواهد کرد، اما مقامات بهداشتی از آن زمان تاکنون به دلیل نداشتن اطلاعات کافی به دنبال وقفه در این مورد هستند./ ایسنا 

آیا دوز تقویتی واکسن‌های آسترازنکا و فایزر در انگلیس تزریق می‌شود؟

آیا فاصله بین تزریق دوزهای واکسن کرونا در آینده تغییر می‌کند؟

این زن طراح واکسن کرونای دانشگاه "آکسفورد" است

کدام واکسن‌ کرونا برای تزریق دوز سوم مناسب است؟

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی