اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

دانشجویان دکتری دانشگاه فردوسی مشهد از فردا واکسینه می‌شوند

دانشجویان دکتری دانشگاه فردوسی مشهد از فردا واکسینه می‌شوند

واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد به ترتیب از مقطع دکتری آغاز شده، سپس نوبت به مقطع کارشناسی ارشد رسیده و پس از آن بلافاصله دانشجویان کارشناسی واکسینه خواهند شد.

 از شنبه، ٢٠ شهریور ماه، فقط دانشجویان دکتری از ساعت ٨:٣٠ الی ١٣:٣٠ واکسینه خواهند شد.

با توجه به تعداد کم دانشجویان دکتری احتمال دارد از روز یکشنبه واکسینه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز شروع شود؛ در غیر این صورت از روز دوشنبه نوبت به دانشجویان این مقطع خواهد رسید.

نحوه ثبت نام:

آدرس ذیل فقط برای دانشجویانی است که تمایل دارند در مرکز بهداشت دانشگاه فردوسی مشهد واکسینه شوند:
https://vaccination.um.ac.ir

دانشجویان غیر بومی یا دانشجویان بومی که قصد دارند در مراکز وزارت بهداشت در سطح شهر خود واکسینه شوند، در سایت ذیل ثبت نام نمایند:
salamat.gov.ir

چند نکته مهم:

از دانشجویان غیر مشهدی(غیربومی) تقاضا می‌شود برای واکسیناسیون، پس از ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir در مراکز بهداشت خود واکسینه شوند و تحت هیچ شرایطی صرفا برای تزریق واکسن به مشهد مراجعه نکنند.

از آنجا که برای تزریق واکسن همراه داشتن کارت دانشجویی الزامی است، دانشجویانی که  بنا به هر دلیلی کارت دانشجویی ندارند(مانند برخی دانشجویان ورودی ٩٩ که هنوز کارت دانشجویی به دستشان نرسیده) در مراکز بهداشت می‌توانند صفحه‌ پرتال خود را به متصدیان آن مراکز نشان دهند؛ چنانچه نمایش پرتال هم مورد پذیرش مراکز واکسیناسیون قرار نگرفت، دانشجویان می‌توانند از طریق پرتال پویا گواهی اشتغال به تحصیل دریافت کرده و به جای کارت دانشجویی ارائه دهند.

نوع واکسن در نظر گرفته شده، فقط سینوفارم است (طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسن برکت فعلا به اتمام رسیده و استرازنکا نیز برای دوز دومی هاست).

برای آن دسته از دانشجویانی که برای رفتن به فرصت مطالعاتی نگران بودند، ظاهرا واکسن سینوفارم هم در حال اضافه شدن به لیست واکسن‌های مجاز برای فرصت مطالعاتی است؛ چنانچه دانشجویی پذیرش فرصت خود را هم اکنون گرفته، می‌تواند با مستندات پذیرش قطعی به مرکز بهداشت مراجعه و معرفی نامه برای واکسن استرازنکا دریافت نماید./ پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فردوسی مشهد

کپی