اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
اولین درخواست مردم طبس از رئیس‌جمهور؛

طبس به عنوان چهارمین شهر زیارتی کشور معرفی شود

طبس به عنوان چهارمین شهر زیارتی کشور معرفی شود

امام جمعه طبس گفت: اولین تقاضای مردم طبس از رییس جمهوری این است که این شهر چهارمین شهر زیارتی کشور بعد از مشهد، قم و شیراز معرفی شود.

حجت الاسلام محمدرضا محمدی روز جمعه در دیدار رییس جمهوری با مردم شهرستان طبس در امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) اظهار داشت: طبس دروازه ورود به خراسان و میقات الرضاست.

وی با بیان اینکه پوزه آمریکا ۲ بار در شهرستان طبس به خاک مالیده شده است، اضافه کرد: طبس شهری است که مردمش به تدین و انقلابی بودن معروف هستند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به وجود علمای بزرگ این شهر، اضافه کرد: همچنین این شهرستان ۲۲۱ شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

وی اظهار داشت: وجود امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) ظرفیت گردشگری این شهرستان است و در مجموع موقعیت جغرافیایی و اقلیمی طبس امتیازات زیادی دارد.

امام جمعه طبس افزود: سالانه ۱۰ میلیون زائر و مسافر از این شهر عبور می‌کنند اما به دلیل مشکلات جاده‌ای و مواصلاتی شاهد حوادث تلخ جاده‌ای هستیم.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به کمبود امکانات پزشکی در شهرستان طبس و تلاش برای رفع آن توسط دولت، گفت: طبس پهناورترین شهرستان کشور و خاورمیانه است و زمین فراوانی دارد اما قیمت زمین در این شهر سرسام آور است که باید به موضوع رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه فقدان صنایع تبدیلی در شهرستان معدنی طبس را داریم، عنوان کرد: توسعه معادن می‌تواند مشکل کشور و معادن را حل کند چرا که صنایع تبدیلی موجب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود.

حجت الاسلام محمدی افزود: فتوایی امام راحل(ره) داشتند تحت عنوان قانون ۲ درصد، که باید ۲ درصد از منافع معادن در همان شهر هزینه شود که متاسفانه این قانون در طبس اجرا نشده است.

وی عنوان کرد: کمبود آب در طبس به خاطر شرایط جوی و کاهش نزولات آسمانی نیز داریم که انتقال آب از دریا یکی از راهکارهای رفع آن است.

امام جمعه طبس با اشاره به اینکه کمبود معلم با توجه به بازنشستگان زیاد، یک معضل در طبس است، اضافه کرد: زمینه جذب نیروهای حق التدریس و نیروهای نهضت سوادآموزی یک راهکار است.

حجت الاسلام محمدی عنوان کرد: مشکلات معیشتی و کنترل بازار در طبس هم مثل سایر مناطق کشور در این شهرستان وجود دارد.

رییس جمهوری امروز در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از طریق شهرستان طبس وارد استان خراسان جنوبی شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (جمعه) در سفر یکروزه بدو ورود به فرودگاه طبس از سوی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

تعدادی از اعضای هیات دولت و وزیران از جمله وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رئیس جمهور و معاون اجرایی رئیس جمهور، آیت الله رئیسی را در سفر به استان خراسان جنوبی همراهی می‌کنند.

رییس جمهوری در نخستین برنامه در امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس با مردم این شهرستان دیدار و سپس از معادن پروده طبس بازدید کرد و رییس جمهوری پس از آن به بیرجند مرکز استان می‌رود. 

حضور در نشست شورای اداری استان، دیدار با نخبگان و بازدید از برخی مناطق استان از جمله برنامه‌های این سفر یک روزه است./ ایرنا 

برای رفع مشکل آب برنامه کوتاه مدت و بلندمدت داریم

 
 
 
 
 
 
کپی