اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

محیط زیست، حمله پلنگ به دامدار طارمی را تکذیب کرد

محیط زیست، حمله پلنگ به دامدار طارمی را تکذیب کرد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفت: بر اساس تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته و بازدید از محل، هیچ ردی از حمله پلنگ به گوسفندان و دامدار طارمی، مشاهده نشد و موضوع صحت ندارد و کذب است.

سید سعید موسوی، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم کارشناسی محیط زیست شهرستان طارم متشکل از کارشناس و محیط بان همراه با خبرنگار به منظور بررسی صحت و سقم حمله پلنگ به انسان عازم محل شدند اما هیچ آثار و علایمی مبنی بر حمله حیوان به این دامدار مشاهده نشد.

وی از این دامدار طارمی به عنوان چوپان دروغگو یاد کرد و اظهار داشت: چطور می توان باور کرد که پلنگ به انسان حمله کند اما هیچگونه آثار و نشانه دریدگی ازجمله پارگی در لباس و خراش در بدن حادثه دیده، اتفاق نیفتد.

موسوی تصریح کرد: این دامدار طارمی ادعا می کند که به خاطر ضربه وارده ناشی از پنجه سنگین پلنگ از ارتفاع سقوط کرده است در حالیکه بدن نامبرده سالم بوده و هیچگونه آسیبی ندیده است.

وی یادآور شد: در این منطقه تلفات انسانی ناشی از حمله پلنگ نداشتیم اما تلفات دام به تعداد کم را داشتیم و فقط چند سال قبل فردی که برای شکار به اراضی آزاد واقع در منطقه تشویر پای گذاشته بود ادعا کرد که مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفته است که این نیز ناشی از تیراندازی شکارچی به سمت این حیوان و زخمی کردن آن بوده است.

موسوی با بیان اینکه پلنگ حیوان مغروری است و بطور معمول به سمت انسان حمله ور نمی شود، افزود: این دامدار که روز شنبه به منظور چرای دام به این محل رفته بود ادعا می کرد پلنگ به همراه ۲ توله خود یکی از گوسفندها را دریده و مشغول دریدن یکی دیگر بود که به آنها نزدیک و ناگهان با حمله این حیوان مهاجم مواجه شدم.

به گزارش ایرنا، پزشک معالج این دامدار طارمی نیز گفت: این فرد برای درمان به این بیمارستان انتقال داده شده بود که مورد معاینه قرار گرفت اما هیچ اثری از خراش و جراحت در بدن این حادثه دیده نبود و مدعی بود که بر اثر پنجه پلنگ و سقوط از ارتفاع آسیب دیده است.

دکتر امیرحسن کاظمی پور، افزود: بر اساس معاینات صورت گرفته، شواهدی دال بر گازگرفتگی و جراحات مشاهده نشد و شاید این فرد بر اثر ترس از دریده شدن به این حال روز افتاده بود و نیازی به بستری نبود و همان روز از بیمارستان ترخیص شد. 

کپی