اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

بایدن از طرح افتتاح کنسولگری آمریکا در قدس دست نمی‌کشد

بایدن از طرح افتتاح کنسولگری آمریکا در قدس دست نمی‌کشد

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار اخیر با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که با وجود اعتراضات رژیم صهیونیستی، هرگز از طرح افتتاح کنسولگری آمریکا در قدس دست نخواهد کشید.

 به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در نشست خود در کاخ سفید با نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به او گفت که هرگز از طرحش برای بازگشایی کنسولگری آمریکا در قدس دست نخواهد کشید.

بازگشایی کنسولگری آمریکا در شهر قدس موجب اختلاف‌نظر واشنگتن و تل‌آویو شده است.

مقامات اسرائیلی در دوره گذشته تلاش کردند با طرح دلایل و ادعاهای مختلف، دولت آمریکا را قانع کنند طرح خود را لغو کند، از جمله ادعاهای مطرح شده از سوی آنها این بود که افتتاح کنسولگری موجب برهم خوردن ثبات ائتلاف در کابینه اسرائیل خواهد شد.

طبق اخبار منتشر شده در پایگاه‌های خبری آمریکا، بایدن در دیدار خود با بنت و نیز در نشست با معاونانش مساله کنسولگری را چند بار مطرح و تاکید کرد که در کمپین انتخاباتی خود تعهد داده این کار را انجام دهد.

بنت نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه با این سیاست مخالف است، پیشنهاد کرد نشست‌های بیشتری برای رسیدن به راه‌حلی در این زمینه برگزار شوند.

دولت بایدن پیشتر موافقت کرد که بازگشایی کنسولگری را به بعد از تاریخ قطعی آن در چهارم نوامبر موکول کند تا بنت بودجه را تصویب کند./ ایسنا

کپی