اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

یک قطعه نوزاد لاک پشت پوزه عقابی در ساحل بندرریگ گناوه رهاسازی شد

یک قطعه نوزاد لاک پشت پوزه عقابی در ساحل بندرریگ گناوه رهاسازی شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: یک قطعه نوزاد لاک پشت از گونه پوزه عقابی که توسط یک دوستدار محیط زیست بندرریگی به این اداره تحویل شده بود، در آب‌های ساحلی این بندر رهاسازی شد.

کامبیز عبدالهی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این دوست‌دار محیط زیست این لاک پشت را در کنار ساحل پیدا کرده بود که پس از  مراحل نگهداری و مراقبت و  اطمینان خاطر از سلامتی، با حضور  این دوست‌دار و  کارشناسان  اداره در پارک ساحلی هاله این بندر در آب‌های خلیج فارس رها شد.

وی اظهارکرد: این گونه لاک پشت بسیار نادر و به شدت در خطر انقراض است و از مجموعه پنج گونه لاک پشت‌های دریایی خلیج فارس محسوب می‌شود.

عبدالهی با تقدیر از همراهی و همکاری دوستداران محیط زیست در حفاظت از محیط زیست دریایی گفت: صیادان در صورت گرفتار شدن جانوران دریایی بویژه گونه‌های  بسیار نادر در وسایل صید،  آنها را در دریا آزاد کنند یا در صورت بیماری و آسیبی به حفاظت محیط زیست تحویل دهند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه افزود:  تلاش برای حفاظت از چنین گونه‌های نادر توسط این اداره با فرهنگ سازی‌های صورت گرفته افزایش یافته است و دوستداران محیط زیست همکاری خوبی دارند.

بندرریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و پسکرانه خلیج فارس واقع است. 

کپی