اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

تلاش مجلس برای حل مشکل همسان سازی حقوق فرهنگیان

تلاش مجلس برای حل مشکل همسان سازی حقوق فرهنگیان

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حل مشکل همسان سازی حقوق فرهنگیان توسط دولت و مجلس تاکید کرد.

احمد محرم زاده یخفروزان در نطق خود در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته تعاون و موفقیت ورزشکاران پارالمپیکی بیان کرد: دولت کریمه آقای رئیسی انصافا آغاز و شروع خوبی داشتند که بازدیدهای میدانی از برخی استان ها و بررسی مشکلات و نارسایی های آنها قابل تحسین است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات انجام یافته دولت و وزیر بهداشت و درمان در خصوص تامین واکسن کرونای مورد نیاز کشور و مردم، گفت: دکتر عین اللهی از جدیت و تلاش وافر شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. آنطور که می بینیم تمام وزرای محترم برنامه ای که به مجلس ارائه داده بودند عملیاتی می کنند که امیدواریم این تلاش و زحمات دولت محترم بر زندگانی، رفاه و معیشت مردم نمایان گردد.

نماینده مردم اهر با بیان اینکه مردم سخت در فشار اقتصادی قرار دارند، خاطرنشان کرد: درآمدهای پایین و هزینه های بالا و گرانی و تورم امان مردم را بریده است؛ امیدواریم دولت مردمی و تحولگرا با هماهنگی سایر قوا تدابیر هماهنگی حکیمانه ای در این خصوص بیندیشد تا روز به روز آثار این فشار از روی مردم کاسته شود.

محرم زاده در ادامه از دولت و مجلس درخواست کرد که مشکل همسان سازی فرهنگیان بازنشسته، معوقات و پاداش پایان کار آنها و رتبه بندی معلمان را تسهیل و حل نمایند و زمینه تبدیل وضعیت کارکنان زحمتکش شرکتی ها، پیمانی ها و حجمی ها را فراهم نمایند.

وی خطاب به وزیر نیرو گفت: درخواست دارم با توجه به اینکه مردم حوزه انتخابیه به شغل کشاورزی، باغداری و دامداری مشغول هستند، نسبت به عملیاتی نمودن سدهای آرباتان، ایثار و.. اقدام نماید و خواهان اجرای فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی هریس از وزارت نیرو هستیم تا زمینه اشتغال جوانان هریس فراهم گردد. همچنین مناطقی در هریس وجود دارد که مستعد ایجاد نیروگاه بادی است، لذا تمهیدات لازم در این رابطه اندیشیده شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صمت گفت: منطقه ارسباران و اهر سرشار از مواد معدنی از جمله طلا و مس بوده و از طرفی بیکاری و مشکل اشتغال جوانان بیداد می کند، لذا خواهشمندم در اقدامی سریع و جدی دستور لازم برای عملیاتی شدن و بهره برداری از آنها صادر شود.

محرم زاده از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دلیل حرکت انقلابی در خصوص برکناری مدیران فاسد سپاسگزاری کرد و گفت: حتما دولت محترم و وزرا دستورات حضرت آقا را عملیاتی خواهند کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در شهرستان ارسباران بیش از ۸۰ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، دستورات لازم برای احداث بیمارستان آن مد نظر قرار گیرد.

نماینده مردم اهر خطاب به وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: الزام تسهیل گری و زمینه احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی از وظایف وزارتخانه شماست که هم مسکن نیازمندان تامین و هم اشتغال ایجاد شود، بنابراین تقاضا دارم تمهیدات لازم در این رابطه اندیشیده شود.

محرم زاده از وزیر کشور نیز خواست که با توجه به اینکه شهرستان اهر با داشتن ظرفیت مستحق ایجاد فرمانداری ویژه می باشد، تمهیدات لازم در این خصوص انجام شود.

وی در پایان خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: رفع مشکلات جوانان از هر حیث اشتغال، ازدواج و مسکن مد نظر قرار گیرد و برای ورزش جوانان و سایر افراد جامعه تمهیدات لازم اندیشیده شود. همچنین با توجه به اینکه ورزشگاه پنج هزار نفری اهر عملیاتی نشده، ضرورت دارد دستورات لازم در این رابطه صادر شود.

/ایسنا 

کپی