اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

۵۹ درصد فرانسوی ها نمی خواهند مکرون نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود

۵۹ درصد فرانسوی ها نمی خواهند مکرون نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود

بر اساس آخرین نظرسنجی منتشر شده در روزنامه لیبراسیون، تنها ۳۲ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی خواستار نامزدی امانوئل مکرون در انتخابات آتی ریاست جمهوری شدند، در حالی که ۵۹ درصد از آن ها مخالف بودند.

 به نقل از شبکه ب. اف. ام. تی وی فرانسه، با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، رفته رفته نامزدها در این کشور آماده رقابت می‌شوند. بر اساس جدیدترین نظرسنجی منتشر شده در روزنامه فرانسوی لیبراسیون، از هر ده فرانسوی شش نفر گفته اند که نمی خواهند امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ دوباره شرکت کند.

بر اساس این نظرسنجی، ۷۱ درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده اند که امانوئل مکرون نماینده منتخب مردم در انتخابات آتی ریاست جمهوری فرانسه نیست و همچنین ۶۷ درصد از آن ها مکرون را نزدیک به مردم نمی دانند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قرار است در ۱۰ آوریل ۲۰۲۲ ( ۲۱ فروردین ۱۴۰۱) برگزار شود. 

عملکرد دولت کنونی در چهارسال گذشته در موضوعات مختلفی از سوی مردم فرانسه مورد انتقاد قرار گرفته است؛ موضوعاتی همچون نحوه مدیریت ناکارآمد بحران کرونا، اظهارنظرات نسنجیده پیرامون اسلام و ماجرای کاریکاتورهای توهین آمیز به پیامبر اسلام، شکل گیری جنبش جلیقه زردها و غیره. 

دو رئیس جمهور پیشین فرانسه، سارکوزی و اولاند، هیچ کدام نتوانستند برای دومین بار به مقام ریاست جمهوری برسند، حال باید دید چنین سرنوشتی برای مکرون نیز تکرار خواهد شد؟/ ایرنا

کپی