اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

گلباران مزار شهدای ۱۷ شهریور در بهشت زهرا (س)

گلباران مزار شهدای ۱۷ شهریور در بهشت زهرا (س)

جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و نیروی های نظامی و انتظامی بر سر مزار شهدای ۱۷ شهریور حاضر شدند و طی مراسمی مزار شهدای ۱۷ شهریور گلباران شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در حاشیه این مراسم در گفتگو با جمعی از خبرنگاران طی سخنانی اظهار کرد: رژیم طاغوت  ۱۷ شهریور، به خیال خام خود، آتش حق طلبی و فریاد دفاع از مظلوم را در کشور ما خاموش کرد، اما روز ۱۷ شهریور، مردم ایران اسلامی برای اولین بار تشکیل حکومت اسلامی را خواستار شدند.

عضو شورای معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: روز ۱۷ شهریور نشان داد که ملت ایران برای دفاع از حق و حقیقت و نظام شکوهمند اسلامی، از جان خود نیز دریغ نخواهند کرد.

محمودی با بیان اینکه همه باید  ۱۷ شهریور را گرامی بداریم، یادآور شد: آن روز، شهدای انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند و از این طریق وظیفه خود را انجام داده‌اند و اکنون وظیفه ماست که راه آن شهدای مظلوم و نیز شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم را ادامه دهیم و این راه جز عمل به وظایف و پیروی از ولایت و حرکت در مسیر راستین انقلاب اسلامی نخواهد بود.

بر اساس این گزارش، رویداد ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ شناخته شده به جمعهٔ سیاه که در برخی منابع از آن با عنوان کشتار ۱۷ شهریور نیز یاد می‌شود ، رویدادی در جریان نا آرامی‌هایی بود که در نهایت به وقوع انقلاب ۱۳۵۷ ایران انجامید ؛ در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ تظاهرات مخالفین و انقلابیون در محلات جنوبی ، خیابان ژاله پیشین (خیابان مجاهدین اسلام کنونی) و میدان ژاله (میدان شهدا کنونی) در تهران منجر به سرکوب خونین تظاهر کنندگان توسط نیروهای نظامی ارتش شاهنشاهی ایران شد./ ایرنا

 

کپی