اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

واکسیناسیون بیش از ۸۰ درصد فرهنگیان پاکدشتی

واکسیناسیون بیش از ۸۰ درصد فرهنگیان پاکدشتی

فرماندار شهرستان پاکدشت از واکسیناسیون بیش از ۸۰ درصد فرهنگیان پاکدشتی خبرداد.

مهدی یوسفی جمارانی در تشریح روند واکسیناسیون در سطح شهرستان پاکدشت به تزریق ۷۳ هزار دز واکسن کرونا به افراد واجد شرایط تاکنون در مراکز واکسیناسیون شهرستان پاکدشت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تزریق واکسن کرونا در سطح شهرستان در شش پایگاه فرون‌آباد، شریف‌آباد، کریم آباد، ابراهیم آباد و پایگاههای تجمیعی علی ابن‌ابیطالب(ع) و مجموعه دکتر مهدوی در حال انجام است و با هدف افزایش سرعت واکسیناسیون در تلاش هستیم مراکز تجمیعی بیشتری در سطح شهرستان راه اندازی کنیم.

وی افزود: به این ترتیب از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا تاکنون ۷۴ هزار دُز واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده که از این تعداد، ۵۲ هزار  نفر دز اول و ۲۲ هزار نفر دز دوم را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: هدف از انجام واکسیناسیون در خارج از مراکز درمانی و به صورت تجمیعی، علاوه بر سرعت انجام کار، جلوگیری از ازدحام مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در نتیجه کاهش آمار فوتی های ناشی از این ویروس منحوس را به همراه دارد. قطعا افراد واجد شرایط می‌توانند بر اساس اعلام شبکه بهداشت، با مراجعه به مراکز تزریق، واکسن کرونا دریافت کنند. با راه اندازی دو مرکز تجمیعی در پاکدشت ظرفیت روزانه تزریق واکسن در این شهرستان از هزار و ۷۰۰ دُز به بیش از دو هزار و ۵۰۰ دُز در روز افزایش یافته است.

فرماندار شهرستان پاکدشت با بیان اینکه بسیج و سپاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار مدافعان سلامت تمام توان خود را به کار گرفته اند، گفت: با اجرای طرح شهید سلیمانی نیز بسیج و سپاه این شهرستان خدمات فراوانی از جمله توزیع بسته معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان و افرادآسیب دیده از کرونا را انجام داده اند.

وی همچنین از واکسیناسیون بیش از ۸۰ درصد فرهنگیان پاکدشت خبر داد و افزود: در راستای اجرای برنامه‌های وزارت آموزش و پرروش، بازگشایی حضوری مدرسه‌ها مستلزم اجرای اقدامات مختلف از جمله واکسیناسیون فرهنگیان است که از مجموع ۲۰ هزار فرهنگی شاغل در پاکدشت، تاکنون ۸۰ درصد جامعه هدف آموزش و پرورش واکسن کرونا را دریافت و مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان از شهریورماه اجرایی شد. واکسن های کرونای تزریق شده در شهرستان شامل آسترازنکای کره جنوبی، سینو فارم چینی و برکت ایرانی است.

وی ادامه داد: به حمدالله سرعت تزریق واکسن در سطح شهرستان افزایش خوبی داشته است. روند واکسیناسیون به مراتب نسبت به قبل افزوده شده و پیش بینی می‌شود این میزان تا روزانه به ۲۵۰۰ دز در روز نیز افزایش پیدا کند. امیدواریم در کنار واکسیناسیون اقشار مختلف جامعه و رعایت بیش از پیش پروتکلهای بهداشتی توسط شهروندان به زودی شاهد کاهش آمار بستری و فوتی های ناشی از این بیماری منحوس باشیم.

/ایسنا 

کپی