اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

نگرانی از روند پوشش واکسیناسیون در مناطق حاشیه‌ای اهواز

نگرانی از روند پوشش واکسیناسیون در مناطق حاشیه‌ای اهواز

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز نسبت به روند پوشش واکسیناسیون در مناطق حاشیه‌ای اهواز ابراز نگرانی کرد.

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در آیین راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون غدیر شهرداری اهواز که امروز (۱۶ شهریورماه) در کوی علوی انجام شد، اظهار کرد: این مرکز یازدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در غرب اهواز است که فعلا از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب خدمات ارائه می‌دهد اما در صورت استقبال عمومی، آمادگی تبدیل این مرکز به مرکز شبانه‌روزی وجود دارد.

به  گزارش ایسنا، وی افزود: با کمک بسیج تلاش کردیم مراکز تجمیعی واکسیناسیون در نقاط کم برخوردار در غرب اهواز از جمله کوی علوی، عین ۲ و ملاشیه ایجاد شوند و فعالیت اتوبوس سیار را نیز راه‌اندازی کنیم.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: نگرانی ما از پوشش واکسیناسیون در مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار بیشتر بوده است و امیدواریم با راه‌اندازی چنین مراکزی، هر چه سریع‌تر پوشش واکسیناسیون افزایش یابد.

وی بیان کرد: با ورود جسته گریخته واکسن، با وجود تلاش‌های انجام‌شده تاکنون تنها ۴۵ درصد جمعیت هدف واکسینه شده‌اند.

احمدی‌بلوطکی با اشاره به مسیر طولانی واکسیناسیون، افزود: با تداوم واردات واکسن و تولید واکسن داخلی در تلاش هستیم که در سه ماه آینده همه مشمولان دریافت واکسن بر اساس سند ملی واکسیناسیون را واکسینه کنیم.

وی گفت: مراکز واکسیناسیون از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۸ شب در حال ارائه خدمت به مردم هستند و دو مرکز در غرب و دو مرکز در شرق اهواز نیز تا ساعت ۲ بامداد فعالیت می‌کنند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز بیان کرد: فعلا واکسن‌های برکت و سینوفارم برای تزریق نوبت اول و دوم و واکسن آسترازنکا برای تزریق نوبت دوم در دسترس است.

/ایسنا 

کپی