اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
قائم مقام دادگستری استان تهران مطرح کرد

برخورد با فساد و مفسدان خط قرمز دستگاه قضایی است

برخورد با فساد و مفسدان خط قرمز دستگاه قضایی است

قائم مقام دادگستری استان تهران با تاکید بر لزوم توجه به موضوع پیشگیری از وقوع جرم گفت: برخورد با فساد و مفسدان خط قرمز دستگاه قضایی است، باید کاهش جمعیت کیفری نیز در اولویت باشد.

به روابط عمومی ورسانه دادگستری تهران  مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی وانقلاب شهرستان ملارد با حضور قائم مقام دادگستری استان تهران، معاون منابع انسانی و امورفرهنگی، معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری و دیگر مسئولان اداری، قضایی و اجرایی شهرستان ملارد در سالن آموزش و پرورش شهرستان ملارد برگزارشد.

مسعود ستایشی قائم مقام دادگستری استان تهران با اشاره به شروع به کار اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب شهرداران گفت: شوراهای شهر باید افرادی را انتخاب کنند که از کارآمدی و امانت‌داری لازم برخوردار بوده و بتوانند در جهت رفع مشکلات مردم اقدامات موثری را انجام دهند.
ستایشی با تاکید بر لزوم توجه به اصل ۱۰۰ قانون اساسی گفت: روسا با نظارت بر اعضای شورا از بروز مشکلات جلوگیری کنند.

قائم مقام دادگستری استان تهران اظهار کرد: با برنامه ریزی، تولید، اشتغال، صادرات و ارتقاء شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت افرادی که تحصیلات عالی دارند رمز موفقیت و ارتقاء به دستگاه قضایی است که باید دستگاه قضایی با مطالبه در فرآیند تولید و انجام کارجهادی از موجودی‌ها بکاهیم.وی با تاکید بر لزوم توجه به موضوع پیشگیری از وقوع جرم گفت: اگر بخواهیم با فساد برخورد کنیم و ریشه فساد را بخشکانیم. پیشگیری از وقوع جرم وظیفه تمام دستگاه‌های نظارتی و اجرایی است و همانطور که برخورد با فساد و مفسدان خط قرمز دستگاه قضایی است، باید کاهش جمعیت کیفری نیز در اولویت باشد.

مهدی جهانشیری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد نیز در این مراسم گفت: عدم اغماض و گذشت در برخورد با مفسدان و عدم بی کیفر ماندن اقدامات مجرمانه از شاخصه‌های سیاست قضایی عدالت خواهانه است و در دفاع از حقوق عامه مردم شهرستان ملارد از هیچ اقدام و کوششی دریغ نخواهم کرد.در پایان مراسم با اهداء لوح از زحمات جواد جبله، دادستان سابق شهرستان ملارد تقدیر به عمل آمد و مهدی جهانشیری به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد حکم انتصاب خود را از قائم مقام دادگستری استان تهران دریافت کرد./ایسنا

کپی