اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

۵ سال حبس برای مرد ویتنامی به خاطر نقض مقررات کرونایی

۵ سال حبس برای مرد ویتنامی به خاطر نقض مقررات کرونایی

بنابر گزارش رسانه های دولتی ویتنام، روز گذشته (دوشنبه) مردی به جرم نقض قوانین کرونایی و در نتیجه انتقال ویروس کرونا به چندین نفر به پنج سال حبس محکوم شد.

بنابر گزارش رسانه های محلی این کشور، مردی ۲۸ ساله به نام "لو وان تری" در یک محاکمه یک روزه در دادگاه مردمی استان جنوبی "کامائو" به جرم "انتشار بیماری های عفونی خطرناک" محکوم شد.

ویتنام یکی از معدود کشورهایی است که از زمان آغاز پاندمی کووید توانسته بود با انجام آزمایش های جمعی هدفمند، ردیابی تماس های افراد و ایجاد محدودیت های سختگیرانه مرزی، شیوع ویروس کووید ۱۹ را در داخل مرزهای خود کنترل کند با این حال گسترش مجدد بیماری از اواخر آوریل سال جاری (۲۰۲۱) در این کشور، باعث کم اثر شدن این تدابیر پیشگیرانه شده است.

این مرد با بازگشتن از شهر "هوشی مین" به شهر "کامائو"، قوانین قرنطینه ۲۱ روزه این شهر را نقض کرده بود.

گزارشات حاکیست، این مرد باعث ابتلای هشت نفر به کووید ۱۹ در این کشور شده که یکی از آنها پس از گذراندن یک ماه پروسه درمان، جان باخته است.

موج جدید شیوع کووید ۱۹ در ویتنام در حال وخیم تر شدن است به طوری که بیش از ۵۳۶ هزار مورد ابتلا به این ویروس گزارش شده و ۱۳ هزار و ۳۸۵ نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند که اکثریت قریب به اتفاق در چند ماه گذشته بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این کشور دو نفر دیگر را نیز با همین اتهامات مشابه به حبس تعلیقی ۱۸ ماهه و دو ساله محکوم کرده است./ایسنا

کپی