اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مهدوی‌کیا: تیم ملی برای بازی فردا کاملا آماده است

مهدوی‌کیا: تیم ملی برای بازی فردا کاملا آماده است

سرمربی تیم ملی فوتبال امید و مشاور فنی رییس فدراسیون تاکید کرد از هفته آینده کارهای تیم ملی امید را آغاز می‌کنیم.

مهدی مهدوی‌کیا در گفتگو با برنامه فوتبال برتر شبکه سوم سیما در ابتدا گفت: خیلی خوشحالم که پس از سالها به ایران بازگشتم و‌ امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد. امیدوارم همه کمک کنند، اما کار مشکل است و‌ سالهای دور در این رده مشکل داشتیم و امیدوارم پشتوانه سازی خوبی برای آینده تیم ملی بزرگسالان ایجاد کنیم. توافق ما سه ساله و تا پایان المپیک ۲۰۲۴ پاریس است. دستار اصلی از هلند خواهد بود و دنبال اضافه کردن مربی بدنساز و مربی دروازه بانان از آلمان هستیم. در تلاشیم که به فوتبال ملی به خصوص این رده کمک کنیم. زمان زیادی نداریم و مسابقات انتخابی زیر ۲۰۲۳ را هم در پیش داریم. کار فشرده است و از هفته آینده کارها را شروع خواهیم کرد.

وی‌ ادامه داد: ما همیشه در این رده از نظر شرایط بازیکن غنی بودیم و استعداد زیادی داشتیم و باید بیشتر به بازیکنان بها بدهیم. در لیگ برتر و دسته اول طبق بررسی که انجام دادیم بازیکنان تقریبا در این رده بازی کردند، اما بهتر بود همه پس از پشت سر گذاشتن رده سنی در رده بزرگسالان مشغول بازی شوند که خب کمتر در کشور ما این کار انجام می‌شود.

وی درباره شرایط تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: اوضاع خوب است و تیم ما در بازی نخست سوریه را شکست داده و با روحیه خیلی خوب به قطر آمده است و امروز هم تمرین آخر برگزار شد. شرایط تیم خیلی بهتر است. همیشه بازی اول سخت است، به خصوص با توجه به شرایط سرمربی و مربی تیم ملی که در کنار تیم نبودند. تعداد تمرینات تیم کم بود، اما با توجه به بازی بهتری که در نیمه دوم انجام دادیم توانستیم سوریه را شکست بدهیم. سرمربی و مربی نیز به تیم پیوستند و تیم از هر نظر آماده بازی فردا است.

سرمربی تیم ملی امید درباره گروه ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی گفت: اگر بخواهیم مقایسه کنیم شرایط ما بهتر از گروهای دیگر است وسال‌های متوالی با کره هم گروه شدیم و‌ در این سال‌ها از نظر روحی روانی برتری داشتیم. سوریه و عراق نیز فوتبالشان از نظر بدنی و تکنیک بازیکنان شبیه ما است. دیدیم که در‌ بازی ‌با سوریه هم بازی‌گره خورد. لبنان هم قطعا مقابل ما بسته بازی خواهد کرد. امارات نیز حریف دست و‌ پا بسته‌ای نیست، اما فاصله فوتبال ما با آنها زیاد است. به نظرم ایران و کره شانس اول صعود از این گروه هستند.

وی در خصوص بازی فردا مقابل عراق تصریح کرد: خیلی فوتبال نزدیکی باهم داریم و آنها بازیکنان فیزیکی دارند و تکنیک خوبی دارند. نتایج بازی‌ها نیز نزدیک بوده. آنها بازی خوبی مقابل کره انجام ندادند، اما با یک امتیاز از زمین خارج شدند و با توجه به مربی جدیدشان شرایط بهتری خواهند داشت. البته ما اوضاع بهتری داریم و حتی در بحرین بازی خوبی انجام دادیم و آنها را شکست دادیم. تیم برای بازی فردا کاملا آماده است و امیدواریم سه امتیاز را کسب کنیم./ سایت رسمی فدراسیون فوتبال به نقل از برنامه فوتبال برتر 

کپی