اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

بستری۴۱ کودک مبتلا به کرونا در سنندج

بستری۴۱ کودک مبتلا به کرونا در سنندج

رییس بیمارستان بعثت سنندج از بستری۴۱ کودک مبتلا به کرونا در این شهرستان خبرداد.

تعداد بستری شدگان به دلیل مبتلا شدن به کرونا در استان کردستان هر روز بیشتر می شود و این در حالی است که کرونا در موج پنجم بیشتر خودنمایی کرده و کودکان و نوجوانان را هم درگیر می کند.

اگر چه بارها هشدارهای زیادی راجع به مصون نبودن کودکان و اطفال از کرونا، از سوی پزشکان و مسئولان در رسانه ها به گوش رسیده، اما هنوز برخی از والدین نسبت به هشدارها حساس نبوده و با نادیده گرفتن آن به بازی کودکان خود در شرایط کرونایی بیشتر اهمیت می دهند.

برخی هم به اشتباه تصور می‌کنند که کودکان به بیماری کرونا مبتلا نمی‌شوند و این در حالی است که ویروس کرونا می‌تواند تمام گروه‌های سنی از نوزاد یک روزه تا سالمند را مورد آسیب جدی قرار دهد.

آمارها نشان می دهد که نسخه‌های قبلی ویروس کرونا در قبال کودکان میزان سرایت‌پذیری کم‌تری داشتند، در حالی که جهش دلتا به طور جدی کودکان را مورد هجمه و آسیب قرار می‌دهد و بر هیمن اساس والدین باید به علائم کرونا در کودکان خود حساس باشند و با شناسایی به موقع نسبت به درمان آن اقدام کنند. 

دکتر برهان مراد ویسی، رییس بیمارستان بعثت سنندج، به ایسنا گفت: سوش غالب استان در حال حاضر "دلتا" است که علاوه بر علایم قبلی کرونا، ابتدا علایم سرماخوردگی را بروز می دهد و افراد باید با مشاهده علایمی از جمله گلو درد، تب، و آبریزش بینی بلافاصله به دکتر مراجعه کنند.

وی افزود: کرونا دلتا سرایت پذیری و قدرت تهاجم بالایی دارد و کودکان و اطفال را هم درگیر می کند.

رییس بیمارستان بعثت سنندج، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۱ کودک مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بعثت سنندج بستری شده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴ کودک مبتلا به کرونا در بیمارستان بعثت سنندج بستری هستند.

مرادویسی، رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را همچنان لازمه مبارزه با کرونا ذکر کرد و یادآور شد: اگر چه شاید برای برخی رعایت پروتکل های بهداشتی سخت باشد اما حتما باید به کودکان و اطفال هم آموزش داده شود.

/ایسنا 

کپی