اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

بازداشت یک فلسطینی با ادعای تلاش برای حمله به صهیونیست‌ها

بازداشت یک فلسطینی با ادعای تلاش برای حمله به صهیونیست‌ها

نظامیان رژیم صهیونیستی یک جوان ۱۸ ساله فلسطینی را با ادعای تلاش برای حمله به صهیونیست‌ها در اطراف حرم ابراهیمی بازداشت کردند.

 به نقل از سما نیوز، نظامیان صهیونیست امروز یک جوان فلسطینی ۱۸ ساله را در اطراف حرم ابراهیمی در شهر الخلیل کرانه باختری دستگیر کردند.

پلیس اسرائیل مدعی شده که این جوان فلسطینی قصد داشت با چاقو وارد حرم ابراهیمی شود و علیه صهیونیست‌ها عملیات انجام دهد.

نظامیان صهیونیست صبح امروز هم «ریان رائد دلاش» و «ولید وائل حمیدات» را در نزدیکی ورودی اردوگاه «الجلزون» بازداشت و راهی زندان کردند.

دیروز هم نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی سه جوان فلسطینی را در نزدیکی این اردوگاه بازداشت و دو نفر دیگر را تحت تعقیب قرار دادند.

طبق آمارهای منتشر شده، تعداد اسرای فلسطینی در بندر رژیم صهیونیستی تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱، ۴ هزار و ۸۵۰ اسیر است که ۴۱ نفر از آنها زن و ۲۲۵ نفر هم کودک هستند.

تعداد اسرای فلسطینی در ماه ژوئن سال جاری میلادی هم، ۶۱۵ نفر است که ۹۲ نفر از آنها کودک و ۲۴ نفر زن هستند.

رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۹۰۰ فلسطینی را در شهر قدس اشغالی بازداشت کرده است.

نهادهای حقوقی فلسطینی در گزارشی اعلام کردند که عمده بازداشت‌ها پس از خیزش باب العامود و نبرد شمشیر قدس در نوار غزه بوده است.

رژیم صهیونیستی ۵۳ نفر از ساکنان قدس را به بیش از ۲۵ سال حبس محکوم کرده است و برخی نیز با احکامی به مراتب سنگین‌تر و صدها سال اسارت مواجه هستند. علاوه بر این، ۸ اسیر فلسطینی ساکن قدس تاکنون بیش از ۲۰ سال از عمر خود را از بند اسارت سپری کرده‌اند.

هم اکنون حدود ۴۴۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند که حدود ۶۰۰ نفر از آن‌ها با احکام سنگین مواجه هستند و ۴۲۵ نفر هم تحت بازداشت موقت هستند. ۲۰۰ نفر از اسرا کودک و ۳۸ نفر هم زن هستند./ ایرنا

کپی