اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

وزرای خارجه و دفاع آمریکا در دوحه

وزرای خارجه و دفاع آمریکا در دوحه

وزیر خارجه آمریکا امروز دوشنبه اعلام کرد، به قطر رفته تا از این کشور بابت کمک به حل مشکل خروج اتباع از افغانستان قدردانی کند. وزیر دفاع آمریکا به منطقه خلیج فارس آمده است.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در توییتی نوشت، به قطر و آلمان می‌روم تا شخصا از دوستان قطری و آلمانی واشنگتن بابت حمایت از انتقال شهروندان آمریکایی، افغان و سایر کسانی که در امنیت از افغانستان خارج شدند، قدردانی کنم.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا هم امروز اعلام کرد، برای تشکر از متحدان بابت کمکشان به عملیات خروج از افغانستان به منطقه خلیج فارس سفر می‌کند.

وی در توییتی نوشت: من در مسیر منطقه خلیج فارس هستم تا شخصا از شرکای خود در آنجا بابت حمایتشان از تلاش‌ها برای خروج از افغانستان تشکر کنم.

وزیر دفاع آمریکا قرار است به قطر، بحرین، کویت و عربستان سفر کند.

آستین نوشت: عملیات خروج بدون کمک دوستانمان در خلیج (فارس) امکان پذیر نبود. حمایت آنها جان‌ها را نجات داد.

وی افزود: با طالبان به صورت خیلی محدود و در مورد مسائل مشخص ارتباط داریم.

آستین گفت، مجازات داعش خراسان بابت حملات اخیرش در افغانستان تنها مساله زمان است.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد کل مشترک آمریکا هم اعلام کرد: عملیات خروج از افغانستان بسیار بزرگ بود و در شرایطی انجام شد که برای نیروهای ما بسیار پیچیده بود. ماموریت ما در مبارزه با تروریسم در افغانستان کشور و شهروندانمان را از حملات اخیر حفظ کرد.

ایالات متحده خروج نیروهای خود از افغانستان را ماه اوت به اتمام رساند و به ۲۰ سال حضور نظامی در این کشور پایان داد./ ایسنا

کپی