اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰
اوج التهاب در برزیل؛

تعلیق بازی برزیل - آرژانتین در شبی جنجالی/ پلیس برزیل در صدد دستگیری چند بازیکن آرژانتین+ تصویر

تعلیق بازی برزیل - آرژانتین در شبی جنجالی/ پلیس برزیل در صدد دستگیری چند بازیکن آرژانتین+ تصویر

بازی تیم‌های فوتبال آرژانتین و برزیل به دلیلی عجیب و در پی ورود نیروهای پلیس کشور میزبان به حالت تعلیق درآمد.

  بازی تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و برزیل که از ساعت 23:15 به وقت تهران در دور هشتم مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در خاک برزیل آغاز شده بود به دلیل دخالت پلیس برزیل برای دستگیری چند بازیکن آرژانتین به در اواخر نیمه حالت تعلیق درآمد.

سه بازیکن تیم ملی آرژانتین، امیلیانو مارتینس، کریستین رومرو و جووانی لوسلسو با وجود کسب جواز حضور در این بازی به دلیل ارائه مدارک جعلی برای کسب مجوز ورود به خاک برزیل به دردسر افتاده‌اند.

گویا این سه نفر به علاوه امیلیانو بوئدیا یکی از بازیکنان ذخیره آلبی‌سلسته به دروغ گفته‌اند که مدت قرنطینه اجباری برای ورود به برزیل را سپری کرده‌اند. به همین دلیل هم در فاصله 5 دقیقه به پایان نیمه نخست بازی متوقف شد چرا گروهی از افسران پلیس و مقامات بهداشت برزیل وارد زمین بازی شدند.

زمانی که آنها قصد مشایعات 4 بازیکن آرژانیتن به خارج از زمین بازی را داشتند با مخالفت سایر بازیکنان آرژانتین مواجه شدند که این ماجرا منجر به رخ دادن صحنه‌های بی‌سابقه در مهمترین بازی فوتبال آمریکای جنوبی موسوم به سوپرکلاسیکو شد.

تیم ملی فوتبال برزیل , تیم ملی فوتبال آرژانتین ,

در میان بازیکنان آرژانتین کاپیتان لیونل مسی که به شدت از این اتفاق عصبانی بود، بازیکنان تیمش را به تونل منتهی به رختکن‌ها برگرداند و خودش چند دقیقه بعد به زمین بازی برگشت تا با همتایانش در برزیل که اکثر آنها در زمین چمن کورینتیانس باقی مانده بودند، صحبت کند.

دلیل خشم مقامات برزیل از حرکت 4 بازیکن برزیل این است که آنها لژیونرهای شاغل در انگلیس هستند، کشوری که در فهرست کشورهای قرمز کرونایی برزیلی‌ها قرار دارد. طبق قانون برزیل، مسافران کشورهای قرمز کرونایی می‌بایست در بدو ورود به برزیل ابتدا 14 روز قرنطینه باشند تا عدم ابتلای‌شان به کرونا ثابت شود و ظاهراً این اتفاق در مورد 4 ملی‌پوش آلبی‌سلسته رخ نداده است.

با این شرایط مشخص نیست که تکلیف بازی آرژانیتن و برزیل چه خواهد شد./ تسنیم

کپی