اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بازداشت کلاهبرداران 1000 میلیارد تومانی در پایتخت

بازداشت کلاهبرداران 1000 میلیارد تومانی در پایتخت

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 3 کلاهبردار که با همکاری یکدیگر و جعل مدارک و عنوان، هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین سرهنگ "جلیل موقوفه ای" اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره کلاهبرداری از شهروندی در غرب تهران، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران کلانتری 134 شهرک قدس قرار گرفت.
وی عنوان کرد: ماموران کلانتری با رصدهای اطلاعاتی و تلاش های شبانه روزی در نهایت اعضای یک باند 3 نفره کلاهبرداری را در غرب تهران، شناسایی و متوجه شدند متهمان با جعل مدارک و عنوان و معرفی املاک سایر افراد و زمین های بلاصاحب، از شهروندان در غرب تهران کلاهبرداری می کنند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: ماموران کلانتری شهرک قدس پس از دریافت این اطلاعات مهم و کسب مجوزهای لازم قضائی، مخفیگاه متهمان را شناسایی و موفق شدند پس از هماهنگی های قضائی هر 3 متهم را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: این افراد در تحقیقات اولیه صراحتا به 30 فقره کلاهبرداری در غرب تهران اعتراف و اظهار داشتند در تعدادی از موارد کلاهبرداری شده زمین های بلاصاحب و رها شده را شناسایی و با جعل اسناد و مدارک هویتی خود را مالک این زمین ها به خریداران معرفی می کردند.
وی با اشاره به اینکه متهمان همچنین اعتراف کردند با خرید سندهای مسروقه از سارقان و جعل مدارک هویتی خود را به عنوان مالکان این املاک به خریداران معرفی می کردند، افزود: متهمان با دریافت قسمتی از ثمن مورد معامله از محل متواری و دیگر پاسخگوی مال باختگان نمی شدند.
سرهنگ موقوفه ای در پایان خاطر نشان کرد: کارشناسان  ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را هزار میلیارد تومان برآورد کرده اند و  متهمان پس از تحقیقات اولیه برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کپی