اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

کرونا دیابت می‌آورد

کرونا دیابت می‌آورد

بررسی انجام شده در انگلیس نشان داد؛ افزایش وزن افراد در دوران همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ خطر ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش می‌دهد.

نتایج بررسی انجام شده در انگلیس حاکی از آن است: افزایش وزن در دوران همه گیری کووید-۱۹ و اعمال محدودیتهای تردد به این مفهوم است که افراد در معرض بیشتر خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند.

این بررسی نشان داد: افراد کمتر از ۴۰ سال که در دوران همه گیری در برنامه پیشگیری از دیابت نظام ملی سلامت انگلیس ثبت نام کرده اند، بالاترین میزان تفاوت وزنی را داشته اند که به طور میانگین نزدیک به چهار کیلوگرم بیش از افرادی بوده که پیش از این ثبت نام کرده بودند.

برآوردهای نظام ملی سلامت انگلیس حاکی از آن است افزایش وزن به میزان یک کیلوگرم می تواند خطر ابتلا به دیابت را حدود هشت درصد افزایش دهد.

به گفته متخصصان انگلیسی، همه گیری کووید-۱۹ تمامی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده و آسیبهایی را به ذهن و جسم انسان وارد کرده است و بسیاری از افراد در دوران اعمال محدودیتها دچار اضافه وزن شده اند.

به گزارش هندوستان تایمز، محققان تاکید کردند: افزایش وزن به مفهوم افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دو است که با بسیاری از انواع رایج سرطان، نابینایی، نقص عضو، حمله قلبی و سکته مغزی مرتبط است./ ایسنا

کرونا به دنبال دیابتی‌ها

آیا واکسن کرونا قند خون دیابتی‌ها را بالا می‌برد؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
 
 
کپی