اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

راهنمای انتخاب بهترین فیلتر صنعتی

راهنمای انتخاب بهترین فیلتر صنعتی

از فیلتر های صنعتی به منظور تصفیه سیال خروجی استفاده می گردد. به طور کلی از این فیلتر ها در صنایع مختلفی از قبیل نفت و گاز و پتروشیمی، خودروسازی ها و به طور کلی صنایعی که برای تولید محصول خود آلاینده تولید می کنند، استفاده می شود.

یکی از پرکاربرد ترین فیلتر ها میکرو فیلتر است که در ادامه نحوه خرید آن توسط فیلتریار آموزش داده شده. از پرفروش ترین فیلتر های صنایع میتوان به فیلتر سپراتور کمپرسور اشاره کرد که محبوبترین برند این فیلتر صنعتی در سال 1400 فیلتر HYDAC  بوده . فیلتریار نمایندگی فیلتر hydac در ایران است. این شرکت فرایندی را برای هموطنان فراهم آورده که در هر زمان قیمت روز محصولات را از سایت فیلتریار استعلام گرفته و اقدام به خرید فوری کنند.

چگونه میکرو فیلتر بخریم؟

شاید شما هم با میکروفیلتر و کاربردهای آن آشنایی داشته باشید و به خوبی بدانید که در کارهایی مثل تهویه هوا از این قطعه استفاده می شود. شما می توانید هوای اطراف خودتان را با استفاده از قدرت این دستگاه پاکسازی کامل کنید. اما شما بیشتر از آنکه به دنبال آشنایی با کاربردهای میکرو فیلتر باشید باید در جستجوی نکات مهم برای خرید این محصول باشید. اولین نکته ای که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید بررسی قدرت جذب میکرو فیلتر ها است. میکروفیلتر باید این توانایی را داشته باشد که اجسام بسیار ریز را تشخیص دهد و آنها را جذب خود کند. مورد بعدی که در خرید این دستگاه باید به آن توجه داشته باشید شرکت سازنده این فیلتر ها است. شما باید شرکتی را انتخاب کنید که حداکثر رضایت مشتریان را جلب کرده باشد و کیفیت محصولات آن تضمین شده باشد. یکی از مواردی که در انتخاب شرکت می تواند به شما کمک کند بررسی میزان رعایت استانداردهای لازم در تولید میکروفیلتر توسط آن شرکت است. همچنین شما باید بررسی کنید فیلتر خریداری شده آیا ظرفیت خوبی برای تحمل فشار دارد یا خیر. بررسی نکاتی که خدمت شما بیان کردیم به هیچ وجه آسان نیست. آسانترین و بهترین راه برای خرید میکروفیلتر با کیفیت مراجعه به مراکز فروش و عرضه معتبر است. به عنوان نمونه شما می توانید برای خرید این محصول به مجموعه فیلتریار که به عنوان عرضه کننده انواع فیلترهای صنعتی شناخته می شود مراجعه نمایید و بهترین میکرو فیلتر های بازار را از آنها تهیه کنید.

 

آشنایی با فیلتر سپراتور کمپرسور و انواع آن

فیلتر سپراتور کمپرسور به عنوان یک جداکننده شناخته می شود. تفاوت مهم این فیلتر با دیگر انواع فیلتر ها مثل فیلتر هوا یا فیلتر روغن در این است که محصول آلودگی‌ها را جدا نمی‌کند بلکه ذرات مواد را از هم مجزا می نماید. مثلاً وقتی ذرات روغن با هوا مخلوط شده باشند شما می توانید به کمک فیلتر سپراتور کمپرسور آنها را از هم جدا کنید. این فیلتر ها ابعاد و اندازه های متنوعی دارند و همین موضوع باعث شده است تا آنها در انواع مختلفی تولید شوند. در ادامه برخی از مهمترین انواع فیلتر سپراتور را خدمت شما معرفی می کنیم:

  • فیلتر سپراتور پیچ دار: در برخی از فیلترهای سپراتور بر روی تانک کوچک انتهایی یک عدد پیچ نگهدارنده هم قرار داده می‌شود. این پیچ می تواند در کمپرسور هایی که مخازن بزرگ دارند به ثابت ماندن فیلتر آنها کمک کند.
  • فیلتر سپراتور کاسه بیرونی و کاسه داخلی: در صورتی که کاسه انتهای فیلتر که روغن ها را جمع میکند بیرون زدگی نداشته باشد، به آن فیلتر کاسه بیرونی یا داخلی گفته می شود. همین تفاوت کوچکی که در طراحی فیلتر سپراتور ایجاد شده است تغییرات جالب توجهی را در مشخصات فنی آن هم برقرار می کند. مثلاً این تغییرات بر میزان جریان عبور هوا و اختلاف فشار داخل و بیرون تاثیر گذار است.
  • فیلتر سپراتور فلنج دار و بدون فلنج: اگر طراحی لبه به گونه‌ای باشد که قطر بیرونی بدنه استوانه ای و قطر دهانه داخلی آن برابر شود به آنها فیلترهای سپراتور فلنج دار یا بدون فلنج گفته می شود. فیلترهای فلنج دار با یک واشر آب بندی در جای خود تثبیت می شوند اما بدون فلنج ها با فشار در جای خود ثابت می‌مانند. توجه داشته باشید در فیلترهای فلنجدار این امکان وجود دارد که سوراخ هایی بر روی فیلتر دیده شود پس نگرانی از این بابت نداشته باشید.

این محصولات نیز در مجموعه فیلتریار قابل خریداری هستند و شما برای مشاهده آنها کافی است به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید. تمامی برند های محبوب سپراتور کمپرسور موجود است.

---

 

فیلتر HYDAC چه کاربردهایی دارد؟

فیلتر HYDAC همانطور که از اسم آن پیداست در شرکت هیداک آلمان تولید شده است. انواع متنوع و مختلف این محصول از تسویه استاندارد روغن و دیگر سیالات پشتیبانی می کند و به عملکرد ایمن و کارآمد آنها کمک می نماید. در بحث فناوری فیلتراسیون، فیلترهای هیداک پیشگام هستند. این فیلتر ها در بحث فیلتراسیون باعث افزایش بهره وری ماشین آلات صنعتی و کاهش مصرف روغن آنها می شوند. از فیلتر HYDAC شما می توانید در بخش های مختلفی استفاده کنید. فیلتر خطوط بازگشت، خطوط فشار، مدار خارج از خط، صافی مکش و فیلتر درب مخزن از جمله مهم ترین بخش هایی هستند که فیلتر هیداک در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این فیلترها وظیفه مشخصی دارند. مثلاً فیلتر خط بازگشت برای سیستم های هیدرولیکی در راهسازی مورد استفاده قرار می گیرد. یا فیلتر هیداک خط فشار برای محافظت اجزای پایین دست پمپ هیدرولیک استفاده می شود.  اگر تمایل به خرید هر کدام از انواع فیلتر HYDAC دارید و به دنبال مجموعه قابل اعتماد در این زمینه می گردید می توانید به فیلتر یار مراجعه نمایید و هر کدام از انواع فیلتر هیداک را با بهترین قیمت خریداری کنید. توجه داشته باشید که کارشناسان فیلتر یار در خرید محصولات مشورت های لازم را به شما می دهند.

 ---

کپی