اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

بهروز رضوی در رادیو فرهنگ تذکرة الاولیا می‌خواند /بازگشت «روزگار قریب»

بهروز رضوی در رادیو فرهنگ تذکرة الاولیا می‌خواند /بازگشت «روزگار قریب»

برنامه رادیو کتاب، از ۱۳ شهریور به خوانش کتاب تذکرة الاولیاء عطار نیشابوری با صدای بهروز رضوی اختصاص دارد. بهروز رضوی در برنامه رادیو کتاب که ساعت ۲۳:۳۰ از رادیو فرهنگ پخش می‌شود بخش هایی از کتاب تذکرة الاولیا را می‌خواند.

عطار در تذکرة الاولیا، نمونه‌هایی از رفتار، کردار، افکار و گفتار هر عارفی را بیان کرده است. البته تأکید او بر گفتار است و هدفش این بوده که این گفتارها درس عملی برای دیگران باشند. او بیش از آنکه در صحت روایات دقت کند، به تأثیر تربیتی آنها توجه دارد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیما، بخش هایی از این کتاب و شرح حال افراد معروف و اثرگذار نام  برده شده در حکایات تذکره الاولیا این هفته در رادیو کتاب توسط بهروز رضوی روایت می‌شود.

رادیو کتاب را از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳:۳۰ به تهیه کنندگی فریده گودرزی ‌با صدای بهروز رضوی روی موج اف ام ۱۰۶مگاهرتز و ای ام ۵۸۵ کیلوهرتز رادیو فرهنگ بشنوید.

بازگشت «روزگار قریب»

پخش «روزگار قریب» از امشب برای آی‌فیلمی‌ها، حضور مجید جلالی در برنامه شبانه «دست در دست»، میزبانی «شب فیروزه‌ای» از بازیگر سریال «نون.خ» و مرور کتاب «تذکرة الاولیا» در رادیو فرهنگ از مهم ترین اخبار امروز صداوسیماست.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی صداوسیما، سریال خاطره‌انگیز روزگار قریب از امشب مهمان آی‌فیلمی‌ها می‌شود.

سریال روزگار قریب به کارگردانی کیانوش عیاری در سال ۸۶ از شبکه سه سیما پخش شد و به زندگی دکتر قریب در کنار حوادث آن دوران پرداخت. این سریال از قاب کانال فارسی بازپخش می‌شود.

در این اثر ماندگار، زندگی دکتر محمد قریب از سال ۱۲۵۹ هم‌زمان با شروع تحصیلات ابتدایی‌اش تا مرگ وی در سال ۱۳۵۳ روایت می‌شود که هم‌زمان است با وقایع خاص و حساس تاریخی مثل کودتای رضاخان، قحطی تهران در زمان جنگ جهانی دوم، حضور متفقین در ایران و وقایعی نظیر ۳۰ تیر۱۳۳۲.

دکتر قریب ازجمله پزشکانی بود که به‌عنوان پایه‌گذار طب اطفال در کشور شناخته می‌شوند؛ به‌همین منظور در این سریال سعی شده روایت زندگی‌نامه دکتر قریب در بیمارستانی که وی در آنجا بستری بود، به نمایش گذاشته شود.

کپی