اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

تشدید نظارت بر فرودگاه‌های فارس برای مقابله با لامبدا

تشدید نظارت بر فرودگاه‌های فارس برای مقابله با لامبدا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه ویروس لامبدا در ۳۰ کشور دنیا مشاهده شده است بر تشدید نظارت بر مبادی ورودی بین‌المللی مانند فرودگاه‌ها تاکید کرد.

اورنگ ایلامی در نشست کمیته علمی ستاد کرونا در استان فارس برای ارائه راهکار پیشگیری از ورود گونه جدید کرونا، گفت: طبق شواهد علمی گونه ویروس لامبدا سرایت پذیری بالایی دارد و ممکن است بر اثر بخشی واکسن و شدت بیماری هم تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، او افزود: این گونه جدید تا کنون در استان فارس مشاهده نشده است، اما برای پیشگیری از ورود این ویروس به استان باید تمهیداتی اندیشیده شود.

ایلامی، با اشاره به اینکه ویروس لامبدا در ۳۰ کشور دنیا مشاهده شده است بر تشدید نظارت بر مبادی ورودی بین‌المللی مانند فرودگاه‌ها تاکید کرد و تسریع در روند واکسیناسیون هم مهم دانست و گفت: لازم است همه مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای احتمال مواجه با موج ششم کرونا توسط گونه جدید لامبدا آمادگی لازم را داشته باشند.

این پزشک متخصص و عضو هیئت علمی علوم پزشکی شیراز ادامه داد: باید دارو و هر نوع تجهیزات پزشکی لازم برای مقابله با این ویروس جدید مهیا شود.

عبدالرضا قاسم‌پور، جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا هم بر حمایت دانشگاه‌های علوم پزشکی از بخش خصوصی برای واردات واکسن تاکید و اضافه کرد: در کنار تولید واکسن داخلی و وارداتی که دولت انجام می‌دهد، واردات واکسن توسط بخش خصوصی بخصوی بنگاه‌های اقتصادی، تجار و بازرگانان هم تاثیر بسزایی در کنترل بیماری کرونا و جلوگیری از مرگ و میرها خواهد داشت.

/ایسنا 

کپی