اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

سفیر سابق آمریکا به هتل‌های ترامپ سود می‌رساند

سفیر سابق آمریکا به هتل‌های ترامپ سود می‌رساند

واشنگتن پست با استناد به ایمیل‌های وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، یک فعال جمهوریخواه که در زمان دونالد ترامپ سفیر بود، به نفع هتل‌های این رئیس جمهوری پیشین کار می‌کرد. این حرکت قبلا در فوربس گزارش شده بود.

 پیش از آنکه "کلی کرافت" در سال ۲۰۱۷ سفیر آمریکا در کانادا شود، از اهداکنندگان مالی مهم حزب جمهوریخواه در ایالت کنتاکی به شمار میرفت. او و همسرش جو کرافت که مدیر اجرایی شرکت زغال سنگ "شرکای منابع اتحاد" است، میلیونها دلار به نامزدهای جمهوریخواه کمک کردند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا هم در سال ۲۰۱۹ او را به عنوان جانشین نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل معرفی کرد.

واشنگتن پست گزارش داد، کلی کرافت در سال ۲۰۱۸ قرار بود در یک کنفرانس در واشنگتن دی.سی شرکت کرد و با لیست هتل‌های پیشنهادی برای کارکنانش مخالفت کرد و گفت: هتل ترامپ را ترجیح میدهم.

اوایل همان سال، کلی کرافت همچنین با پیشنهاد یکی از کارکنانش درباره هتل کوچکی در نزدیکی محل برگزاری یک کنفرانس در مریلند مخالفت کرد و گفت: بیا هتل ترامپ را بگیریم.

هتل‌های زنجیره‌ای ترامپ و سود رساندن به آنها، موضوع همیشگی انتقاد دموکرات‌ها و کارشناسان در دوره ریاست جمهوری ترامپ بوده است. مرکز اخلاقیات و مسوولیت پذیری در واشنگتن که یک گروه ناظر است، ترامپ را به نقض قانون اساسی آمریکا متهم کرد که به مقامهای فدرال اجازه نمیدهد هدایایی از یک کشور خارجی بپذیرند چرا که مقامهای خارجی معمولا اقامت در هتل ترامپ در واشنگتن و پول خرج کردن در آنجا را انتخاب میکردند.

این رئیس جمهوری پیشین آمریکا همچنین پیشنهاد داده بود تا نشست ۲۰۲۰ گروه هفت در عمارت لوکس او در میامی فلوریدا برگزار شود که با انتقاد کارشناسان حوزه اخلاقیات مواجه شد. حالا که او دیگر در راس قدرت نیست، "سازمان ترامپ" که بر این هتل‌های زنجیره ای نظارت میکند، برای فروش ملک خود در دی.سی تلاش دارد./ ایسنا

کپی