اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

رکورد جدیدی در استرالیا ثبت شد/ ثبت یک هزار و ۷۵۶ ابتلا به کرونا در یک روز

رکورد جدیدی در استرالیا ثبت شد/ ثبت یک هزار و ۷۵۶ ابتلا به کرونا در یک روز

مقامات بهداشتی استرالیا امروز (شنبه) ۱۷۵۶ مورد جدید روزانه ابتلا به کووید ۱۹ را گزارش کرده اند که رکورد جدیدی برای ابتلا به این ویروس در این کشور محسوب می شود.

استرالیا در تلاش برای مهار بدترین موج شیوع کووید ۱۹ در این کشور است به طوری که با اعلام ۱۷۵۶ مورد جدید ابتلا به این ویروس، رکورد موارد جدید ابتلای روزانه در این کشور شکست و این در حالی است که مقامات بهداشتی این کشور با هشدار نسبت به وخیم تر شدن وضعیت شیوع کووید ۱۹ از مردم خواستند تا سریعتر واکسینه شوند.

بنابر گزارشات، همچنان بیشتر موارد جدید ابتلا به کرونا ویروس در نیو ساوت ولز ثبت شده است به طوری که این ایالت ۱۵۳۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و چهار مورد مرگ دیگر بر اثر ابتلا به این ویروس را گزارش کرده است. نیو ساوت ولز از اواسط ماه ژوئن میلادی (حدود سه ماه قبل) در حال مهار موج شیوع سویه مسری دلتا بوده است.

بر اساس آمار رسمی، ایالت ویکتوریا ۱۹۰ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹، منطقه پایتخت استرالیا ۳۲ مورد و یک مورد جدید ابتلا نیز در کوئینزلند گزارش شده است. تعداد موارد جدید ابتلای روزانه تقریباً دو برابر بدترین موج قبلی شیوع کووید ۱۹ مربوط به یک سال پیش در این کشور است.

مقامات ایالات نیو ساوت ولز و ویکتوریا با اعتقاد به اینکه نمی توان شیوع کووید ۱۹ را در این کشور ریشه کن کرد، بر تسریع روند واکسیناسیون افراد تمرکز کرده اند تا از وخیم تر شدن شرایط جلوگیری کنند.

مقامات بهداشتی این کشور امروز اعلام کردند که ۱۳۷ نفر از ۱۷۳ نفری که در بیمارستان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند واکسینه نشده اند.

پیش بینی می شود تا زمانی که ۷۰ درصد از مردم به طور کامل در این کشور واکسینه نشوند، این روند ابتلا به کرونا ویروس ادامه خواهد داشت.

گزارشات حاکیست، تنها حدود یک سوم افراد ۱۶ سال به بالا در این کشور واکسینه شده اند هرچند که سرعت واکسیناسیون افراد در این کشور به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، استرالیا کمتر از ۶۰ هزار مورد ابتلا به کووید ۱۹ و ۱۰۳۶ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس را ثبت کرده است که این تعداد به مراتب کمتر از بسیاری از کشورهای مشابه است./ ایسنا

استرالیا به درمان احتمالی کروناویروس رسید

رکورد ابتلای روزانه به کرونا در "سیدنی" شکست

 

 

 

 

کپی