اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

امیدواری روسیه برای ایمنی جمعی در برابر کرونا تا پایان پاییز

امیدواری روسیه برای ایمنی جمعی در برابر کرونا تا پایان پاییز

تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد این کشور انتظار دارد مصونیت عمومی در برابر ویروس کرونا تا پاییز امسال به دست آید.

گولیکووا به رسانه های محلی گفت. «ما انتظار داریم مصونیت جمعی پاییز باشد. در روسیه ۴۵.۴ میلیون نفر یک دُز واکسینه شده اند و ۳۸.۵ میلیون نفر کامل واکسینه شده اند.»

این گفته معاون نخست وزیر روسیه در حالی است که پیش از این آنا پوپووا، رئیس روسپوتربنادزور که نهاد ناظر بر بیماری‌های عفونی است گفته بود که در پاییز امسال در روسیه ممکن است موارد کووید-۱۹ افزایش یابد .

وی گفت که این فصل که در روسیه شروع شده است  مردم از تعطیلات باز می گردند و بیشتر با یکدیگر تماس می گیرند. به گفته وی ، اگر روس ها واکسینه نشوند ، رشد کرونا به عنوان عفونت تنفسی افزایش می یابد.

دنیس پروتسنکو رئیس بیمارستان شماره ۴۰ ویژه بیماران کرونایی در روسیه هم نسبت به افزایش همه گیری کرونا در این کشور در پاییز هشدار داده است.

پروتسنکو گفت: من از افزایش شدید شمار بیماران کرونایی در اواخر ماه سپتامبر و اوایل ماه اکتبر (اوایل تا اواسط مهر ماه) بشدت نگران هستم. 

وی افزود: در آن زمان ممکن است بیماری سرماخوردگی شیوع یابد، مردم از مرخصی بازگردند و همه گیری کرونا نیز تشدید شود که بر اوضاع بیماری‌های عفونی در روسیه تاثیر منفی می گذارد.

پروتسنکو خاطرنشان کرد: بشریت باید به زندگی در شرایط همه گیری کرونا همانند تحمل آنفلوآنزا و سایر بیماریهای عفونی عادت کند. 

رئیس بیمارستان ویژه کرونا در مسکو تنها راه مبارزه با ویروس کووید-۱۹ را پیشگیری از آن و نیز واکسیناسیون دانست. 

به گفته پروتسنکو شیوع کرونا در پاییز تا اندازه زیادی به رفتار مردم بستگی دارد و اگر نسبت به رعایت تدابیر پیشگیرانه در برابر کرونا بی تفاوت باشند بار دیگر همه گیری کرونا افزایش می یابد و باید تخت های بیمارستانی بیشتر برای بیماران کرونایی در روسیه اختصاص داد. 

بر اساس آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در شبانه روز اخیر در این کشور ۱۷ هزار و ۸۱۳ نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت بوده و ۷۹۲ نفر بر اثر این بیماری جان سپرده و ۱۴ هزار و ۱۸۰ نفر بیمار کرونایی نیز معالجه شده و بهبود یافته اند./ ایرنا 

افسانه ایمنی جمعی در دوره جولان گونه دلتا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی