اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

بهره‌برداری از ۱۰ طرح راهداری در استان مرکزی آغاز شد

بهره‌برداری از ۱۰ طرح راهداری در استان مرکزی آغاز شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۱۰ طرح عمرانی راهداری در نقاط مختلف این استان با هدف تسهیل تردد جاده‌ای به بهره‌برداری رسید.

«مهرداد جهانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: لکه گیری و ماسه آسفالت جاده ساوه - بوئین زهرا شهرستان زرندیه به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال و روکش آسفالت باند دوم غرق آباد - نوبران شهرستان ساوه به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالع بر ۱۰۰ میلیارد ریال از جمله این طرح‌ها است.

وی ادامه داد: ماسه آسفالت و روکش جاده دسترسی مامونیه - آزاد راه ساوه - تهران شهرستان زرندیه نیز به طول چهار کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: بهره‌برداری از روشنایی تقاطع روستای دهنو از توابع شهرستان خمین و بهسازی و آسفالت سطحی چهل زر- یکه چاه شهرستان محلات به طول ۱۱ و نیم کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد در این مدت به بهره‌برداری رسید.

جهانی افزود: بهسازی و آسفالت سطحی صفی آباد شهرستان ساوه به طول ۲ و ۲ دهم کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و بهسازی و آسفالت اردمین - سنگک شهرستان ساوه به طول ۱۲ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.

وی ادامه داد: بهسازی و آسفالت جاده کمرآب شهرستان خنداب به طول چهار و سه دهم کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال و بهسازی و آسفالت تلخستان شهرستان شازند به طول هشت کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در مدار به بهره‌برداری قرار گرفت.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده‌ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

کپی