اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

۲۰۷ هزار روستایی خراسان شمالی از طرح‌های هفته دولت بهره‌مند شدند

۲۰۷ هزار روستایی خراسان شمالی از طرح‌های هفته دولت بهره‌مند شدند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت: افتتاح و بهره‌برداری از ۲۷۴ پروژه دهیاری روستاهای استان در هفته دولت سبب شد تا ۲۰۷ هزار و ۶۹۴ نفر از مزایای آن بهره‌مند شوند.

امین کلاته روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در هفته دولت امسال ۲۷۴ پروژه دهیاری روستاهای استان با ۱۹۷ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد که حدود ۶۰ هزار خانوار از مزایای آن بهره مند شدند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی افزود: این تعداد پروژه در ۲۴۱ روستای استان اجرا و آماده بهره برداری شد.

کلاته خاطرنشان کرد: دهیاری های استان پروژه های مختلف از جمله اجرای بوستان، پیاده روسازی، آسفالت معابر، اجرای دیوار ساحلی، اجرای غسالخانه و بهسازی و ساماندهی آرامستان ها را به بهره برداری رساندند.

وی با اشاره به اینکه ۴۴ درصد از جمعیت استان در روستاها سکونت دارند افزود: تلاش داریم تا با ارتقای شاخص های توسعه در روستاها، رونق اقتصادی در این مناطق افزایش یافته و ماندگاری روستاییان بیشتر شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان شمالی گفت: توسعه این استان بر پایه کشاورزی است از این رو توسعه روستاها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری آن در روستاها سکونت دارند.

کپی