اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

دادستان ‌مرکز استان گیلان: عمدی بودن آتش‌سوزی در تالاب انزلی محرز شد

دادستان ‌مرکز استان گیلان: عمدی بودن آتش‌سوزی در تالاب انزلی محرز شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان از بازداشت یک نفر و تحت تعقیب قرار گرفتن ۵ نفر دیگر در ماجرای آتش سوزی عمدی تالاب انزلی خبر داد و گفت: با ترک فعل دستگاه‌های متولی تالاب انزلی برخورد قاطع قانونی خواهد شد.

سیدمهدی فلاح میری با بیان اینکه با بازدید میدانی امروز ریاست کل دادگستری و اینجانب به اتفاق مدیران شهرستانی از تالاب و محل آتش سوزی وبررسی‌های صورت گرفته حسب مستندات تاکنون عمدی بودن آتش‌سوزی تالاب انزلی محرز شده است گفت: متاسفانه هرساله دراین فصل بدلیل کم شدن سطح آب برخی برای توسعه تصرفات غیر قانونی خود اقدام به آتش زدن نیزار تالاب انزلی مینمایند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با اشاره به اینکه امکانات لازم برای مقابله با اطفای حریق در شهرستان وتالاب انزلی وجود ندارد اضافه کرد:باتوجه به پیگیری‌های مسئولین ومتولیان استانی هواپیماایلوشن برای اطفا کامل حریق تالاب انزلی به این منطقه اعزام شد که درحال اطفا می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه با ترک فعل و اهمال دستگاه‌های متولی تالاب انزلی که علیرغم مسبوق به سابقه بودن آتش سوزی درفصل تابستان با گرم شدن هوا حداقل امکانات وجاده دسترسی درمواقع حادثه پیش بینی وفراهم نکرده اند برخورد قانونی خواهد شد افزود: متولیان قانونی تالاب انزلی که نماینده دولت در حفاظت و مراقبت از تالاب انزلی هستند متأسفانه اقدامات لازم را انجام نداده اند.

سید مهدی فلاح میری با اشاره به اینکه برای آتش سوزی تالاب انزلی پرونده‌ای تشکیل شده است گفت: با تمام افراد و مسئولان دستگاه‌هایی که به نوعی باعث این وضعیت شده اند برخورد قضایی صورت خواهد گرفت قطعا باید پاسخگو باشند./تسنیم

کپی