اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

رژیم صهیونیستی محدودیت‌های غزه را لغو کرد

رژیم صهیونیستی محدودیت‌های غزه را لغو کرد

ارتش رژیم صهیونیستی از لغو محدودیت‌های اعمال شده علیه نوار غزه که مه گذشته اعمال شده بود، خبر داد.

 به نقل از خبرگزاری آناتولی، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات این رژیم پس از بررسی امنیتی اوضاع و با تصویب مقامات سیاسی تصمیم به افزایش مساحت ماهیگیری در نوار غزه از ۱۲ مایل به ۱۵ مایل و بازگشایی گذرگاه تجاری "کرم ابو سالم" برای وارد کردن کالا و همچنین افزایش سهم آب نوار غزه به میزان پنج میلیون متر مکعب گرفتند.

در این بیانیه آمده است: همچنین تصمیم گرفته شد که سهم تجار غزه برای عبور از گذرگاه "بیت حانون" به پنج هزار بازرگان دیگر افزایش یابد تا مجموع آنها به ۷۰۰۰ نفر برسد، مشروط بر اینکه این مجوز تنها برای کسانی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند یا پس از ابتلا بهبود یافته‌اند صادر شود.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرد: این تصمیمات که در پایان ارزیابی وضعیت امنیتی و تأیید سیاسی به تصویب رسیده است، از امروز قابل اجرا خواهد بود.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: این اقدامات غیرنظامی مشروط به ادامه ثبات امنیتی بلند مدت است و در صورت تحقق ثبات امنیتی توسعه اقدامات مذکور با توجه به ارزیابی اوضاع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اسرائیل از ماه مه گذشته و پس از جنگ ۱۱ روزه علیه غزه ورود کالاها به این باریکه را به طور قابل توجهی محدود کرد و همین مساله بحران‌های اقتصادی در نوار غزه را تشدید کرده است./ ایسنا

کپی