اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

دستبند پلیس بر دستان کلاهبردار ۹۰۰ میلیاردی محمودآباد

دستبند پلیس بر دستان کلاهبردار ۹۰۰ میلیاردی محمودآباد

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری کلاهبردار ۹۰۰ میلیارد ریالی در شهرستان محمودآباد خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه فردی به مرجع انتظامی و قضائی شهرستان محمودآباد، مبنی بر کلاهبرداری ۹۰۰ میلیارد ریالی از وی، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات و بررسی‌های به‌عمل آمده کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد، مالباخته که برای مدتی طولانی در سفر خارج از کشور بوده برای انجام امور اداری و تجاری، کلیه اموال و دارایی‌های خود را به فردی که راننده و مورد اعتماد وی بوده، واگذار کرده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: فرد مورد اعتماد شاکی که متهم به خیانت در امانت و کلاهبرداری است با سوءاستفاده از این اعتماد پس از فروش اموال و دارایی‌های شاکی، اقدام به سرمایه‌گذاری در امر خرید و فروش بیش از ۳ هراز تن برنج و کسب مال نامشروع می‌کند.

سردار میرزایی افزود: در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی، متهم به خیانت در امانت و کلاهبرداری را که در ییلاقات یکی از شهرستان‌های همجوار مخفی شده بود، شناسایی کردند.

سردار میرزایی خاطرنشان کرد: با هماهنگی قضائی این فرد در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد و در تحقیقات به عمل آمده به ۹۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرد، متهم پس از تشکیل پرونده و با قرار قانونی صادره از مرجع قضائی روانه زندان شد.فارس

کپی