اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

توضیحات عباس درباره دیدارش با گانتس

توضیحات عباس درباره دیدارش با گانتس

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، دولت کنونی اسرائیل برای روند صلح جدی، "خام و بی‌تجربه" است.

به نقل از الحره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پس از نشست کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در رام‌الله خاطرنشان کرد: نشست من با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر لزوم پایبندی به مشروعیت و قوانین بین‌المللی و راهکار تشکیل دو کشوری متمرکز بود به رغم اینکه می‌دانیم دولت اسرائیل برای روند صلح جدی «خام و بی‌تجربه‌» است.

محمود عباس همچنین تصریح کرد، در جریان این نشست با بنی گانتس برخی از پرونده‌ها مانند قانون جلوگیری از اتحاد خانواده‌های فلسطینی و حل پرونده‌هایی همچون مالیات با بندهای مختلف، بحث در خصوص اسرای فلسطینی، بازگرداندن اجساد شهدای فلسطینی نزد اسرائیلی‌ها و توقف شهرک‌سازی مورد بررسی قرار گرفت.

عباس همچنین تصریح کرد، توافق شد نشست سه جانبه فلسطینی، اردنی، مصری طی روزهای آتی برگزار شود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد، اهمیت این نشست برای یکپارچه سازی رویکردها از جمله تعامل با تحرکات سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای ایجاد روند صلح در خاورمیانه به خاطر پایان بخشیدن به اشغال اراضی فلسطینی و عربی توسط رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی و حفاظت از مقدسات اسلامی و مسیحی در آن است.

کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در بیانیه‌ای جنایت‌های ادامه‌دار رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین که ده‌ها تن از شهروندان فلسطینی شهید شدند و همچنین تداوم توسعه شهرک‌سازی و ویران شدن خانه‌های فلسطینیان را محکوم کرد.

این کمیته همچنین مخالفت کامل خود را با اظهارات نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از سفرش به واشنگتن اعلام کرد که در آن بر تداوم سیاست شهرک‌سازی و مخالفت خود با تشکیل کشور فلسطین تاکید کرده بود./ ایسنا

کپی