اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

روبات‌های "علی بابا" در راه است

روبات‌های "علی بابا" در راه است

شرکت "علی بابا" قصد دارد ۱۰۰۰ روبات را برای تحویل کالا به کار بگیرد و آنها را جایگزین پیک‌های انسان کند.

 شرکت "علی بابا"(Alibaba) که غول فناوری و تجارت الکترونیک چین به شمار می‌رود، اخیرا از برنامه خود برای عرضه ۱۰۰۰ روبات مسئول تحویل کالا در سراسر کشور طی سال جاری خبر داده است. این کار، به کارگران انسان مسئول تحویل کالا ضربه می‌زند و روبات‌ها را جایگزین آنها می‌کند.

راه‌اندازی ربات مسئول تحویل کالا، به منظور مقابله با مشکلاتی مانند ترافیک، خطای انسانی و سایر مشکلات پیش‌بینی نشده صورت گرفته است. علی بابا، این روند را به صورت خودکار درمی‌آورد و به جای کارگران انسان که به نظر می‌رسد از آنها خسته شده است، ربات‌های خود را در محوطه دانشگاه و مجتمع‌های مسکونی آزمایش می‌کند.

در وبلاگ شرکت علی بابا نوشته شده است: روبات‌های علی بابا قادر خواهند بود که بدون انحراف یا توقف برای سیگار کشیدن، کار خود را انجام دهند.

علی بابا علاوه بر خودکارسازی روند کار، ادعاهای جسورانه‌ای در مورد آنچه که روبات‌ها می‌توانند انجام دهند، مطرح می‌کند.

در ادامه پست وبلاگ علی بابا آمده است: مرحله آخر مسیر میان تولیدکننده تا خریدار، می‌تواند پیک‌های انسان را به مشکل دچار کند. پیک‌های انسان می‌توانند هنگام تلاش برای پیدا کردن یک آپارتمان یا حرکت کردن در یک ملک مسکونی بزرگ گم شوند.

به گفته این شرکت، روبات‌ها در حالی که در پیاده‌روها و مسیرهای دوچرخه‌سواری حرکت می‌کنند، می‌توانند درک جامعی از محیط اطراف خود داشته باشند. علی بابا ادعا می‌کند که روبات‌ها می‌توانند مسیر حرکت انسان‌ها و وسایل نقلیه را در نظر بگیرند و حرکت آنها را بین پنج تا ۱۰ ثانیه و با ۹۹/۹۹۹۹ درصد دقت پیش‌بینی کنند.

اگرچه این آمار، مشکوک است اما نشان می‌دهد که علی بابا تا چه اندازه به آینده تحت سلطه روبات‌ها اطمینان دارد./ایسنا

کپی