اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

کشف ۳۸ تن انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ ۴۹ باند متلاشی شد

کشف ۳۸ تن انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ ۴۹ باند متلاشی شد

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۸ تن انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشته است.

حمید ملانوری صبح امروز در جریان بازدید از کشفیات جدید مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان خراسان‌جنوبی، اقدامات پلیس مواد مخدر و مجموعه نیروی امنیتی و انتظامی را قابل تحسین دانست و اظهار داشت: گزارش‌ها حکایت از رشد کشفیات مواد مخدر در ۵ ماهه نخست سال جاری در استان دارد.

وی بیان داشت: افزایش آمار در بحث دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در این مدت نیز حاصل تلاش و هم‌افزایی دستگاه‌های متولی است و این تلاش‌ها، ضربه‌های جدی به مسیر قاچاق مواد مخدر وارد می‌کند که بسیار ارزشمند می باشد.

استاندار خراسان‌جنوبی اضافه کرد: امیدواریم این کشفیات و برخوردها بتواند کمک کند که مردم و به ویژه قشر جوان کمتر در معرض آلودگی به مواد مخدر قرار بگیرند و به‌زودی شاهد جمع شدن این پدیده شوم باشیم.

سردار «ناصر فرشید» فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۸ تن انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشته است.

وی از دستگیری ۴ هزار و ۶۰۰ نفر قاچاقچی و ۹۸۰ دستگاه خودروی حامل مواد مخدر در سال جاری خبر داد و بیان داشت: همچنین طی این مدت ۴۹ باند مواد مخدر در سطح استان متلاشی شده است.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: در راستای طرح امنیت اجتماعی طی یک عملیات جداگانه در مناطق عمومی فرماندهی انتظامی استان یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم موادمخدر کشف و در همین رابطه ۲ نفر قاچاقچی دستگیر و یک دستگاه خودرو توقیف شده است.

فرشید از آمادگی ۲۴ ساعته پلیس برای خدمتگزاری به مردم و‌ مقابله با سوداگران مرگ در سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: به کسانی که آرامش کشور را بر هم می‌زنند هشدار می‌دهیم که پلیس مقتدرانه و جان بر کف با آنان مقابله و برخورد جدی خواهد کرد.فارس

 

کپی