اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

«گشت و گذار در جنگل» دنباله‌دار می‌شود

«گشت و گذار در جنگل» دنباله‌دار می‌شود

پروژه ساخت قسمت دوم از فیلم «گشت‌وگذار در جنگل» (Jungle Cruise) کلید خورد.

پس از آن که مجموع فروش گشت‌وگذار در جنگل این آخر هفته در گیشه سینماهای آمریکای شمالی از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور کرد، خبر ساخت قسمت دوم از این فیلم ماجراجویی اعلام شد.

دواین جانسون و امیلی بلانت که در قسمت اول گشت‌وگذار در جنگل در نقش یک کاپیتان قایق و یک دانشمند در جست‌وجوی درخت شفابخش زندگی بودند، در قسمت دوم راهی ماجراجویی جدیدی خواهند شد. مایکل گرین که فیلمنامه گشت‌وگذار در جنگل ۱ را نوشته بود، همراه گلن فیکارا و جان ریکوا فیلمنامه قسمت ۲ را می‌نویسد و ژاومه کویت-سرا نیز احتمالا برای کارگردانی این فیلم باز خواهد گشت.

فیلم گشت‌وگذار در جنگل روز ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) همزمان در سینماها و سرویس پخش اینترنتی دیزنی پلاس اکران شد. این فیلم در اکران افتتاحیه ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در سینماها و ۳۰ میلیون دلار در دیزنی پلاس فروش کرد، پس از این استقبال قابل قبول همچنان مسیر خوبی را در گیشه پشت سر گذاشت و این آخر هفته با گذشت پنج هفته از اکران فروش خود را در سینماهای آمریکا به ۱۰۰ میلیون دلار رساند. این فیلم تاکنون در گیشه جهانی ۱۸۷ میلیون دلار فروش کرده است.

در جایی که فیلم‌ها به دلیل شیوع کرونا همزمان هم در سینماها و هم در سرویس‌های پخش اینترنتی فیلم اکران می‌شوند، قضاوت موفقیت آنها در گیشه کار دشواری است. افزون بر این، افزایش آمار ابتلا به کرونا در آمریکا به دلیل شیوع کرونای نوع دلتا نیز بار دیگر بر روند بلیت فروشی در سینماها تاثیر گذاشته است. با این حال فروش افتتاحیه گشت‌وگذار در جنگل از یک طرف از هرج و مرج فضایی: میراث جدید (۳۱ میلیون دلار) و گوزیلا علیه کونگ (۳۱ میلیون دلار) که همزمان با سینماها در اچ بی او مکس اکران شدند و فیلم کروئلا (۲۱ میلیون دلار) که در روز اکران سینمایی در سرویس دیزنی پلاس نیز پخش شد، بالاتر بود و از طرف دیگر در مقایسه با فیلم‌هایی چون بیوه سیاه (۸۰ میلیون دلار)، سریع و خشن ۹ (۷۰ میلیون دلار) و یک مکان ساکت ۲ (۴۷ میلیون دلار) در سه روز اول اکران کمتر فروخت، آماری که در شرایط کنونی می‌تواندسنگ محک خوبی برای سنجش موفق فیلم‌های جدید در گیشه باشد.

از آنجایی که فیلم گشت‌وگذار در جنگل با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، شاید عملکرد این فیلم در گیشه پیش از شیوع کرونا چندان چشمگیر به نظر نمی‌آمد اما حالا از نظر دیزنی آنقدر موفق بوده که به فکر ساخت دنباله آن بیفتد./ایرنا

کپی