اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

اف‌بی‌آی: میزان جرائم از روی نفرت در ۲۰۲۰ در ۱۲ سال گذشته بی‌سابقه بوده است

اف‌بی‌آی: میزان جرائم از روی نفرت در ۲۰۲۰ در ۱۲ سال گذشته بی‌سابقه بوده است

براساس داده‌های اف‌بی‌آی، جرائم از روی نفرت و انزجار در آمریکا در سال ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود در ۱۲ سال گذشته رسید به طوری که قربانیان سیاه‌پوست و آسیایی شاهد افزایش حملات هستند.

به نقل از پایگاه خبری هیل، در سال ۲۰۲۰ به طور کلی ۷۷۵۹ مورد جرم از روی نفرت و انزجار گزارش و ثبت شد که نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی شش درصد افزایش داشت.

داده‌های اف‌بی‌آی نشان داد، جرائم از روی نفرت و انزجار علیه سیاه‌پوستان از ۱۹۷۲ مورد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۷۵۵ مورد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت در حالی که تعداد حملات علیه آسیایی‌ها از ۱۶۱ مورد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۷۴ مورد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت.

جرائم علیه آمریکایی‌های سفید پوست نیز از ۶۴۳ مورد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۷۷۳ مورد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت.

براساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، این داده‌های اف‌بی‌آی نشان داد که تعداد چنین حملاتی نسبت به هفت سال گشته شش برابر شده است.

"مریک گارلند"، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای گفت: این جرائم از روی نفرت و انزجار و دیگر رویدادهای مرتبط با تعصب، ترس را در کل جوامع القا می‌کند و اصولی را که دموکراسی کشورمان بر پایه آن قرار دارد، متزلزل می‌سازد. تمامی مردم در این کشور باید قادر باشند بدون ترس از مورد آزار یا حمله قرار گرفتن به خاطر ریشه و اصالتشان، شکل ظاهری‌شان، تمایل جنسی‌شان و نحوه عبادتشان زندگی کنند.  

سازمان اجتماعی غیرانتفاعی "تنفر علیه جوامع آسیایی آمریکایی‌ها و مردم جزایر پاسیفیک را متوقف کنید" (Stop AAPI Hate) در ماه مارس گزارش داد که از مارس ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ شش هزار و ۶۶۰ مورد جرم از روی نفرت و انزجار علیه آسیایی آمریکایی‌ها وجود داشته است به طوری که ۱۲.۶ درصد حملات فیزیکی را تجربه کرده‌اند و ۶۵ درصد آزار و اذیت‌های کلامی از سوی دیگران را تحمل کرده اند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مه سال جاری میلادی قانون جرائم از روی نفرت و انزجار کووید ۱۹ را امضا کرد که هدف آن مبارزه با افزایش جرائم از روی نفرت و انزجار علیه آسیایی آمریکایی‌هاست که از زمان آغاز پاندمی کرونا رخ داده است./ ایسنا 

کپی