اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

سارق مسلح در تله پلیس پایتخت

سارق مسلح در تله پلیس پایتخت

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت یک سارق مسلح با رشادت مأموران پلیس خبر داد.

 به گزارش ایران انلاین ، سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" با اعلام خبر بازداشت یک سارق مسلح با رشادت مأموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ، در تشریح این خبر اظهار کرد: حدود ساعت 2 بامداد گذشته (هشتم شهریور)، مأموران کلانتری 113 بازار حین‌ گشت‌زنی در محدوده استحفاظی خود، فردی را حین سرقت و مجروح کردن شهروندی مشاهده کرده و به سرعت برای بازداشت سارق دست به کار شدند.
وی افزود: سارق با رؤیت مأموران درحالی که دست مال باخته را با چاقو زخمی کرده بود، پا به فرار گذاشت و مأموران نیز برای بازداشت این فرد اقدام کرده و پس از مدتی تعقیب و گریز، متهم در یک کوچه بن‌بست متوقف شد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران  تصریح کرد: سارق مسلح که راهی برای فرار نداشت، محتویات یک بطری را که گویا حاوی ماده‌ای شبیه اسید بود، به روی افسر گشت و دیگر مأمور کلانتری 113 بازار ریخت که منجر به مصدومیت 2 مأمور از ناحیه، دست و پا شد اما مأموران انتظامی با آمادگی و رشادت کامل، متهم را با شلیک یک گلوله به سمت پای وی، زمین‌گیر کرده و موفق به بازداشت متهم شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به کشف یک اسلحه کلت کمری همراه با 15 فشنگ از این سارق مسلح، گفت: مال باخته نیز در بررسی بیشتر عنوان کرد که سارق قصد زورگیری و سرقت تلفن‌همراه وی را داشته اما با حضور به موقع مأموران، ناکام مانده است.
موقوفه‌ای با بیان اینکه عکس‌العمل به موقع مأموران پلیس، فرصت استفاده از سلاح را به سارق مسلح نداد، خاطرنشان کرد: 2 مأمور پلیس نیز که به صورت جزئی مصدوم شده بودند، برای مداوا به بیمارستان شهید مطهری انتقال یافتند.

کپی