اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کشف فسیل زن 7200 ساله در یک غار +تصاویر

کشف فسیل زن 7200 ساله در یک غار +تصاویر
آرزوکیهان

باستان شناسان اندونزی اسکلت زن جوانی به قدمت 7200 ساله را در غاری در جزیره سولاوسی اندونزی پیدا کردند .

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل، این اسکلت به نام  قبیله "توالئان" شناخته شده  که در گذشته های دور در منطقه جنگلی زندگی می کردند.

---
---
---
---

این فسیل به دلیل سابقه ژنتیکی اجدادی منحصر به فرد است . به گفته باستان شناسان  اسکلت این زن جوان نوع جدیدی از استخوان های باستانی هستند  که باستان شناسان در حال تحقیق بر "دی ان ای " شان بوده و در"غار خفاش" پیدا شده اند.
اسکلت در سنگ قبر به شکل جنینی دفن شده است. در سنگ قبر این زن باستانی خاک قرمز رنگ غنی از آهن دیده می شود. فسیل یافت شده ترکیب ژنتیکی از بومیان استرالیایی و مردم گینه نو و بومیان جزایر غربی اقیانوس آرام دیده می شود.
به عبارتی این فسیل از عموزاده های نادر نئاندرتال ها به شمار می رود که زمانی در سیبری و ثبت یافت شده بود. در کنار فسیلاستخوان های حیوانات وحشی شکار شده نیز پیدا شده است که به نظر می رسد زن از آن تغذیه کرده است. فسیل یافت شده در زمان مرگ بین 17 تا 18 سال سن داشته است.
"سلینا کارلهوف "نامزد دکترا از موسسه پلانک علوم تاریخ بشر در این باره گفت: اسکلت یافت شده کامل است وژنتیک فسیل نشان میدهد که گونه خاصی از عموزاده های نئاندرتال هاست. آنها از صدف های خوراکی رودخانه ها و شکار خوک های وحشی تغذیه می کردند.بومیان این فرهنگ تماس محدودی با سایر جوامع اولیه سولاوسی داشته اند و سالها قبل به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی منقرض شده اند.

 

کپی