اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

مستند اعترافات سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه امشب در شبکه مستند

مستند اعترافات سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه امشب در شبکه مستند

مستند «صلح فقط برای من» اعترافات حبیب فرج‌الله چعب، سرکرده گروهک تجزیه طلب حرکة النضال الاحوازیه و سخنان تکان‌دهنده اوست.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند ، مستند «صلح فقط برای من» امشب، سه‌شنبه 9 شهریورماه از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. این فیلم مستند اعترافاتی از حبیب فرج‌الله چعب، سرکرده گروهک تجزیه طلب حرکة النضال الاحوازیه را به تصویر کشیده است.
حبیب کعبی معروف به حبیب اسیوند کسی است که از او به عنوان طراح عملیات تروریستی حمله به رژه ۳۱ شهریور ۹۷ در اهواز نام برده می‌شود. در آن حمله، ۲۵ نفر اعم از مردم عادی که به تماشای مراسم رژه رفته بودند و نیز نیرو‌های نظامی شهید و۶۰ نفر نیز زخمی شدند. در بین قربانیان حادثه، یک کودک چهار ساله نیز حضور داشت.
در بخش مهمی از این فیلم مستند، حمایت کشورهای اروپایی و عربی مرتجع منطقه از گروهک تروریستی حرکة النضال از زبان حبیب اسیود سرکرده این گروهک برای اولین بار پخش می‌شود. نمونه‌ای از این حمایت را می‌توان در حمله تروریستی رژه اهواز دید؛ جایی که تلویزیون سعودی ایران اینترنشنال دقایقی پس از این حادثه، آنتن زنده را در اختیار سخنگوی الاحوازیه قرار داد تا او مسئولیت حادثه را بپذیرد و از حمله دفاع کند.
الاحوازیه گروهکی تروریستی است که فعالیت خود را از سال 1384 آغاز و هدف خود را استقلال خوزستان و جدایی آن از ایران عنوان کرد. انجام عملیات‌های تروریستی مختلف در منطقه خوزستان و شهر اهواز و کشتار مردم بی‌گناه این منطقه بخشی از کارنامه سیاه این گروهک تروریستی است. حبیب اسیود که نزدیک به یک سال و نیم سرکردگی این گروه را برعهده داشت، در آبان ماه سال 1399 در عملیاتی پیچیده اطلاعاتی دستگیر شد و در شامگاه 21 آبان ویدئویی کوتاه از اعترافات او در تلویزیون پخش شد.
براساس این گزارش، مستند «صلح فقط برای من» امشب ساعت 22 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

کپی