اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

نگرانی مردم از ازدحام جمعیت در مراکز واکسیناسیون کرونا در سنندج

نگرانی مردم از ازدحام جمعیت در مراکز واکسیناسیون کرونا در سنندج

ششمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سالن آزادای شهر سنندج طی هفته جاری با هدف دسترسی آسان و سریع تر شهروندان به واکسن کرونا شروع به کار کرده است.

 یکی از مشکلاتی که کادر درمان و مردم در مراکز تجمیعی با آن مواجه هستند، ازدحام جمعیت است؛ در این مرکز برخی از مراجعین از انتظار بیش از یک ساعته خود برای ثبت نام و نوبت گلایه و هراس دارند.

ششمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سالن آزادای شهر سنندج طی هفته جاری با هدف دسترسی آسان و سریع تر شهروندان به واکسن کرونا شروع به کار کرده است.

این مرکز روزانه مجوز تزریق ۱۰۰۰ دز واکسن را داراست و به همین دلیل  شهروندان زیادی طی روز به آن مراجعه می کنند.

اگر چه یکی از نکات مهم در مراکز تزریق واکسن کرونا این است که تجمع افراد کاهش یابد و این مکان‌ها موجب چرخش ویروس نشوند، اما یکی از مشکلاتی که کادر درمان و مردم در مراکز تجمیعی با آن مواجه هستند، ازدحام جمعیت است؛ در این مرکز برخی از مراجعین از انتظار بیش از یک ساعته خود برای ثبت نام و نوبت گلایه داشتند.

میان ازدحام جمعیت در این مرکز، اکثر شهروندان علاوه بر گلایه از شلوغی و هراس از انتشار ویرورس کرونا، معتقد بودند که تزریق واکسن بهتر از نزدن آن است و عده ای هم  با داشتن بیماری های زمینه ای تزریق واکسن را برای خود ضروری می دانستند. برخی از شهروندان نیز بر رعایت استفاده از ماسک بعد از واکسیناسیون تاکید داشتند.

 دکتر یوسفی رییس مرکز بهداشت شهرستان سنندج، در رابطه با علت ایجاد ازدحام جمعیت در این مرکز گفت: کسانی که می توانند وارد سایت سلامت شده و به صورت اینترنتی نوبت بگیرند، به مرکز مراجعه کرده و از طرفی هم افرادی که دسترسی به سایت و اینترنت ندارند، به صورت حضوری از اول صبح به مرکز واکسیناسیون مراجعه کرده و تا باز شدن مرکز،  ثبت نام و گرفتن نوبت منتظر مانده و این امر موجب ایجاد ازدحام می شود.

به گفته وی، درصدی از مردم نیز هنگام مراجعه به مرکز، عجله زیادی داشته و به جای نشستن بر صندلی های چیده شده در سالن سر پا ایستاده و موجب ایجاد بی نظمی و شلوغی می شوند.

یوسفی از مردم درخواست کرد که برای انجام سریع و منظم کار بهتر است نظم را رعایت کرده و بدون عجله و با اطمینان خاطر به مراکز تجمیعی جهت تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند.

تا کنون ۴۵۰ هزار دز واکسن کرونا به گروه های هدف در استان کردستان تزریق شده است و ۱۵ مرکز تجمیعی در سطح استان راه اندازی شده است.

طبق آخرین اطلاعیه علوم پزشکی استان کردستان، از ۶ شهریور ماه جاری وضعیت شهرهای سنندج، سقز، بیجار، قروه، کامیاران و دهگلان قرمز، وضعیت شهرهای دیواندره و بانه نارنجی و سروآباد نیز به رنگ زرد است.

/ایسنا 

کپی