اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

برادرکشی در حیاط خانه پدری

برادرکشی در حیاط خانه پدری

آخرین فرزند یک خانواده 7 نفره که به‌خاطر تقسیم ارث پدری با برادر بزرگترش درگیر شده بود وی را به قتل رساند و فرار کرد.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، حدود ساعت یک ظهر هفتمین روز شهریور مأموران کلانتری ۱۵۹ بی‌سیم در تماس با بازپرس مصطفی واحدی از جنایتی در خانه قدیمی خبر دادند.

با اعلام این خبر بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم بررسی صحنه جرم راهی خانه قدیمی در یکی از خیابان‌های اطراف میدان خراسان شدند. نخستین بررسی‌های تیم تحقیق نشان می‌داد جنایت در حیاط خانه دو طبقه قدیمی رخ داده بود و پسر بزرگ خانواده به‌نام شاهین از سوی برادر کوچکش شهریار و با ضربه کارد به قتل رسیده است.

اختلاف بر سر آشپزی

خواهر مقتول در تحقیقات اولیه گفت: من 5 برادر دارم و همراه مادرم در این خانه قدیمی و دو طبقه زندگی می‌کنیم. من و برادرم شهریار که کوچک‌ترین فرزند خانواده است هر کدام در یکی از اتاق‌های طبقه اول زندگی‌ می‌کردیم و مادرم و سه برادر دیگرم در طبقه دوم ساکن بودند. شاهین برادر بزرگم که به قتل رسیده‌ است گاهی برای آشپزی به آشپزخانه طبقه اول که در گوشه حیاط است می‌آمد اما شهریار همیشه به او اعتراض می‌کرد. امروز هم وقتی شاهین برای آشپزی به آشپزخانه طبقه اول آمد همین مسأله دوباره باعث دعوا و درگیری بین آنها شد. وقتی صدای درگیری را شنیدم از اتاق خارج شدم که دیدم شهریار با عصبانیت چاقویی را از داخل اتاقش برداشت و از پنجره به داخل حیاط پرید و به شاهین ضربه‌ای زد و بعد هم از خانه متواری شد.

درخواست سهم الارث پدری

در حالی که تنها دختر این خانواده مدعی بود انگیزه جنایت بر سر پخت غذا بوده است پسر دیگر خانواده ادعای دیگری را مطرح کرد و گفت: شهریار می‌خواست خانه را بفروشد و سهم الارثش را بگیرد. اما شاهین مخالف بود. می‌گفت با فروش خانه مشکلمان حل نمی‌شود و با پولی که به هر کدام از ما می‌رسد حتی یک اتاق هم نمی‌توانیم بخریم بنابراین بهتر است در همین خانه بمانیم. اختلاف آنها بر سر تقسیم ارث بود و روز حادثه هم به خاطر همین موضوع باهم اختلاف پیدا کرده و جنایت رقم خورد.
در حالی که خانواده متهم فراری دو انگیزه متفاوت را برای قتل مطرح کردند به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای دستگیری آخرین فرزند خانواده که متهم به قتل است، ادامه دارد.

کپی