اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
مسئول ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری:

ذهن دانشجو نباید به پاسخگویی شبهات بی‌اساس درگیر شود

ذهن دانشجو نباید به پاسخگویی شبهات بی‌اساس درگیر شود

مسئول ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در توصیه به مسئولان نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تمامی شبهات اساس علمی ندارد و ما نباید ذهن دانشجو را گرفتار شبهات بی‌اساس کنیم.

روابط عمومی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان فارس روز دوشنبه در مطلب ارسالی خود از قول حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در سفر به شیراز افزود: امروزه مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برای جامعه دانشگاهی به‌عنوان لنگرگاه اطمینان به شمار می روند و این موضوع باعث عزت و سربلندی روحانیت و حوزه نهاد رهبری شده است.
وی ادامه داد: گواه این موضوع براین است که به هر دلیلی جایگاه مسئولیتی آنان را تغییر دهیم اساتید و دانشجویان با تغییر آن مسئول واکنش نشان  می دهند و مخالفت خود را اعلام می کنند.
محمدیان عنوان داشت: بر اساس گزارش‌ها روحانیت در دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها موجب سربلندی بوده ولی علی‌رغم برخی از انتقادها؛ مسئولان دفاتر وظیفه‌ دارند در امر ارتقا بینش سیاسی  و مذهبی جامعه دانشجویی تلاش مضاعف داشته باشند تا بتوانیم رسالتی که بر عهده‌ دارند را به‌درستی انجام دهند.
وی در خصوص ضرورت پاسخگویی مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به شبهات گفت: به همان دلایل که یک پزشک قادر نیست به تمام سؤالات  فوق تخصصی پزشکی پاسخ دهد مجموعه نهاد نیز وظایف تعریف‌شده‌ای دارد و نباید به بهانه پاسخگویی به شبهات دینی به حاشیه کشیده شوند زیرا تمامی شبهات اساس علمی ندارد و ما نباید ذهن دانشجو را گرفتار شبهات بی‌اساس کنیم.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه بسیاری از شبهات هدف مطرح‌شدن فرقه خاصی را دارد به همین دلیل نباید برای تبلیغ به بهانه های پاسخگویی برای آن تلاش شود.
محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع علوم معارف اشاره کرد و گفت: طبق گفته اساتید و صاحب‌نظران این علم امروزه علوم معارفی که در بین جامعه دانشگاهیان مطرح می‌شود یکی از کارآمدترین و به‌روزترین علومی است که تدریس می‌شود و این آمادگی وجود دارد تا با ارائه نظرات علمی و تحقیق‌شده بتوانیم موضوعات دیگری را به این علوم اضافه کنیم.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه برای اصلاح و اضافه کردن برخی از تغییرات دروس معارف با حضور صاحب‌نظران ساعت‌ها جلسه برگزارشده و این ادعا راداریم دروس معارفی که امروزه مطرح است نیاز امروز جامعه را برطرف می کند.
مسئول ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه مسئولان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها باید مراقب باشند اصول را فراموش نکنند تا درگیر حاشیه‌ها نشوند گفت: گزارش‌ شده برخی از مسئولان این دفاتر، بدون اطلاع کافی درگیر موضوعات حاشیه‌ای شده و از اصل وظائفی که بر عهده‌ دارند خارج‌ می شوند./ ایرنا

کپی