اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
سخنگوی صنعت برق؛

اولویت صنعت برق همواره تامین نیاز داخلی است/صادرات برق در کمترین میزان ممکن قرار دارد

اولویت صنعت برق همواره تامین نیاز داخلی است/صادرات برق در کمترین میزان ممکن قرار دارد

سخنگوی صنعت برق تاکید کرد: همواره اولویت اصلی صنعت برق تامین نیاز داخلی و مصرف برق هموطنان در داخل کشور است و به هیچ عنوان در صورت کمبود یا محدودیت در کشور ،واردات برق از صادرات بیشتر است.

دکتر مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در خصوص افزایش صادرات برق به پاکستان تاکید کرد: همواره در تمام گفت وگو ها با رسانه ها و مذاکرات و قراردادها در این خصوص تاکید شده است که اولویت اصلی تامین نیاز هموطنان در داخل کشور است.
رجبی مشهدی ادامه داد: در گفت وگوی اخیر نیز تاکید شد که زیرساخت لازم(خط انتقال برق)  برای صادرات برق به بندر گوادر پاکستان در خاک ایران وجود دارد اما طرف مقابل همچنان زیرساختی که بتواند افزایش واردات برق را از ایران داشته باشد احداث نکرده است و حتی در صورت احداث زیرساخت های لازم در خاک پاکستان نیز اولویت با تامین نیاز داخلی و سپس صادرات است.
سخنگوی صنعت برق با توصیه به اصحاب رسانه در انتقال دقیق نکات گفته‌شده به ویژه زمانی که موضوع از حساسیت‌های داخلی و بین المللی برخوردار است خاطرنشان ساخت: از ابتدای سال جاری نیز چون کشور دچار محدودیت های در تامین برق شده است، صادرات برق به تمام کشورهایی که با آنها قرارداد داشته‌ایم  متوقف شده یا در کمترین میزان ممکن(نزدیک به صفر) کاهش یافته است.
کپی